W bibliotece powiało egzotyką

Spotkanie z Wojtkiem Haponikiem

6 czerwca 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyło się spotkanie z Panem Wojciechem Haponikiem.

Spotkania te cieszą się ogromną popularnością, to było wyjątkowe, w bibliotece powiało egzotyką. Gość opowiedział o swojej spontanicznej wyprawie do Tajlandii oraz przygotował obszerną fotorelacje z tejże podróży.

Tajlandia kojarzy się nam ze słońcem, pięknym, turkusowym morzem i rajskimi wyspami. Zaproszony gość przedstawił nam ją w zupełnie inny sposób. Okazuje się, że ten malowniczy kraj różni się w rzeczywistości od tego, który znamy z widokówek. Jest tam ciepło i egzotycznie, aczkolwiek czyste plaże, przepych i bogactwo przeplatają się z brudem, biedą i slumsami. Bangkok, Pattaya i Phuket okazały się miastami kontrastów, gdzie skrajna bieda przeplatała się z niesamowitym bogactwem. Zacofanie i nowoczesność – to wszystko Pan Wojciech uchwycił swoim sprawnym okiem. Podzielił się z gośćmi niesamowitymi zdjęciami, filmami i ciekawymi spostrzeżeniami na temat swojej azjatyckiej podróży.

Dziękujemy za wspaniały wieczór i zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie z turystą. Już w przyszłym roku opowie nam o swojej wyprawie na Półwysep Bałkański.

Beata Grecka

Skip to content