Tak było na Dniach Sokółki 2019

Trwały od piątku 7 czerwca do niedzieli 9 czerwca. Na Dniach Sokółki 2019 roku bawiły się setki osób. Do wspólnego świętowania zaprosiła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska – główny organizator imprezy.

Arka Noego w Sokółce

Tegoroczne Dni Miasta zainaugurowało wydarzenie sportowe. Był to XV Międzyszkolny Turniej Sportowy Olimpijka klas I-III o Puchar Burmistrza, który rozegrano w piątek 7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce.

Oficjalnego otwarcia Dni Sokółki 2019 dokonała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podczas festynu, jaki przez całe piątkowe popołudnie odbywał się na placu przed kinem „Sokół”.

-Życzę wszystkim wspaniałej zabawy – powiedziała Pani Burmistrz do osób zgromadzonych wokół sceny.

Przed publicznością zaprezentowały się sokólskie przedszkolaki i uczniowie podstawówek. Swoje umiejętności muzyczne przedstawili uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Sokółce. Na scenie wystąpiły również: grupa SOK Ladies Sokółka i dzieci ze Świetlicy pod Aureolą św. Józefa „Warsztat Przyjaźni” z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce.

Tego dnia na scenie zadebiutował zespół AZALiSZ z Sokółki. Publiczność miała również okazję wysłuchać koncertu Miejskiej Orkiestry Dętej z Sokółki i obejrzeć towarzyszące jej mażoretki

Wszyscy wykonawcy otrzymali podziękowania od Burmistrza Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz Zastępcy Burmistrza Sokółki Adama Kowalczuka. Były też słodycze od Pani Burmistrz i Posła Mieczysława Kazimierza Baszko.

W piątkowym programie znalazło się również wręczenie Certyfikatów Programu „Działaj Lokalnie” Sokólskiego Funduszu Lokalnego.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wieczorny koncert zespołu „Arka Noego”. Młodzi wykonawcy i towarzyszący im muzycy zebrali od sokólskiej publiczności owacje na stojąco.

Areną sobotnich wydarzeń był stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce. Przed południem rozegrano Mistrzostwa Sokółki Drużyn Amatorskich w Piłkę Nożną o Puchar Burmistrza Sokółki w kategoriach młodzieżowych i seniorskich.

Zgromadzoną na stadionie publiczność powitała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z Zastępcami Adamem Kowalczukiem i Adamem Juchnikiem, a także Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławem Zielińskim, Posłem Mieczysławem Kazimierzem Baszko, Wicemarszałkiem Województwa Podlaskiego Wiesławą Burnos oraz delegacją z Gminy Wojnicz z Burmistrzem Tadeuszem Bąkiem na czele.

Tego dnia na scenie wystąpiły zespoły „Loverboy” i „Krambabula”, a także gwiazda Dni Sokółki 2019 – zespół „Zakopower”. Na zakończenie odbył się pokaz fajerwerków.

W niedzielę na kortach OSiR stawili się uczestnicy Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Sokółki. Przed południem odbył się III Sokoli Bieg pod Patronatem Burmistrza Sokółki.

W Bohonikach zorganizowano Święto Wiosny „Navruz”, w ramach którego odbyły się m.in. występy sceniczne, a także warsztaty kuchni tatarskiej, wyplatania wianków i wysiewania ziół.

Współorganizatorami Dni Sokółki 2019 byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, Sokólski Ośrodek Kultury. Partnerzy to: Związek Tatarów RP Oddział Bohoniki, Fundacja Tatarskie Towarzystwo Kulturalne, Muzułmańska Gmina Wyznaniowa Bohoniki. Patronat medialny sprawowały portale: sokolka.pl, isokolka.eu, sokolka.tv

Sponsorzy Dni Sokółki 2019:

  • Metal Fach Sp. z o.o. w Sokółce
  • Biuro Serwis Sokółka
  • Celsium Sp. z o.o.
  • Zakład Wyrobów Gumowych GENES Sp. z o.o. Sokółka
  • Jaskółka Sokółka
  • FPU „U Matczaka” Sokółka
  • Barter Sokółka
  • MPWiK Sokółka
  • MPEC Sokółka
  • „Agromech” Sokółka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obchodów Dni Sokółki 2019. UWAGA galeria zdjęć została podzielona na 2 części.

ZDJĘCIA CZĘŚĆ 1

ZDJĘCIA CZĘŚĆ 2

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content