Spotkanie z Janem Krzysztofem Piaseckim

29 maja 2019 r. Biblioteka Publiczna w Sokółce gościła poetę i prozaika Jana Krzysztofa Piaseckiego. Autor od 16 lat mieszka w Zalesiu i prowadzi agroturystykę o wdzięcznej nazwie „Ludomirowo”.

Odbiorcami spotkania byli uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce. Impulsem do zorganizowania zajęć stała się książka „Cegiełki i inne opowiadania”, która ukazała się w listopadzie 2018 roku. Zawiera ona jedenaście opowiadań, które łączy miejsce opisywanych zdarzeń, czyli okolice Sokółki na Podlasiu, gdzie żyją bohaterowie.

W trakcie spotkania Pan Jan opowiedział o sobie, o swoich pasjach i powodach, dla których okolice sokólszczyzny stały się bliskie jego sercu. Okazuje się, że poza pisaniem autor interesuje się ogrodnictwem, a hobby to rozwinęło się, kiedy zamieszkał na podlaskiej wsi. Zaproszony gość przekazał młodzieży szereg cennych wskazówek dotyczących pisania: jak zacząć, jak stworzyć prawdziwego bohatera, jak wymyślić fascynującą fabułę. Zalecił uczniom prowadzenie dziennika, do którego mogą wrócić po latach i ocenić swoje umiejętności pisarskie w tamtych okresach. Przeczytał także uczniom kilka wierszy, ze swoich licznych tomików.

Panu Piaseckiemu dziękujemy za motywującą i ciekawą prelekcję. Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkania w naszej bibliotece.

(BG) Biblioteka Publiczna w Sokółce


Zobacz również

Skip to content