Dwa zwycięstwa i jedna przegrana w Ekstraklasie Bilardowej

Drużyna LP METAL–FACH POOL BILARD SOKÓŁKA, rywalizująca w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej w składzie Sebastian Batkowski, Konrad Piekarski, Krystian Piekarski, Dominik Zając, trener Lech Piekarski, w miniony weekend rozegrała kolejne trzy mecze, odnosząc dwa zwycięstwa z zespołami z Kętrzyna i Tczewa. Niestety w pojedynku z obecnym wiceliderem tabeli DSB Lubin nie wykorzystała swoich szans na osiągnięcie dobrego wyniku. Sokółczanie zajmują 5 miejsce w tabeli.

Sebastian Batkowski

Świetnie spisuje się w rywalizacji Grand Prix Polski Sebastian Batkowski – członek Kadry Narodowej, po zdobyciu brązowego medalu w Łodzi i zwycięstwie w Kętrzynie jest liderem krajowego rankingu sezonu 2019.

Dobre wieści również płyną od naszych juniorów, Karol Zielenkiewicz został powołany w skład Kadry Narodowej Juniorów i zaliczył dobry występ w Mistrzostwach Polski Juniorów 3-krotnie zajmując 5 miejsce w odmianach 8,9 i 14.1. W odmianę 10 bil 5 miejsce zajął Szymon Miroń.

Również w Eliminacjach Mistrzostw Polski Amatorów 2019, których rozegrano dwie Edycje dominują nasi juniorzy. W 1 Edycji zwyciężył Karol Zielenkiewicz w drugiej najlepszy okazał się Szymon Miroń.

Najbliższe starty naszych zawodników już w najbliższy i kolejny weekend: w sobotę 25 maja 2019 r. zagra II Liga, gdzie  II zespół LP Metal-Fach Sokółka u siebie podejmie drużynę “BCB MOSIR II Kętrzyn”.

Natomiast w dniach 31.05 – 02.06 2019 r. w Kielcach odbędzie się wielka rywalizacja w sportach bilardowych “Międzynarodowy Festiwal Bilardowy 2019”, zagrają tam bilardziści z Europy w kategorii open i juniorskiej. Sokółkę reprezentować będą Sebastian Batkowski, Konrad Piekarski, Krystian Piekarski, Dominik Zając, Karol Zielenkiewicz oraz Szymon Miroń.

Zmagania bilardzistów , można na żywo oglądać w tvsports.pl, jak również retransmisje na tvsports.pl, You Tube i telewizji SPORTKLUB. Wyniki online na stronie Polskiego Związku Bilardowego.

Na zdjęciach: Sebastian Batkowski – lider rankingu Polski 2019, Karol Zielenkiewicz – członek Kadry Narodowej Juniorów.

Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe


Zobacz również

Skip to content