15 medali pływaków UKS “Batory” na zawodach w Giżycku

Zawody w Giżycku

W ostatni weekend marca Uczniowski Klub Sportowy “Batory” rozpoczął wiosenną rundę rywalizacji na XVI Międzynarodowych Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka.

Zawody co roku cieszą się dużą popularnością, pozwalają sprawdzić postępy zawodników po zimowej przerwie. W rywalizacji wzięło udział aż 386 zawodników z 29 klubów, w tym dwóch z Litwy i jednego z Rosji. Klub w Sokółki reprezentowało 22 zawodników. W trakcie 2 dni rywalizacji udało im się zdobyć łącznie 15 medali: 2 złote, 8 srebrnych i 5 brązowych.

Wśród naszych zawodników zdecydowanie najlepiej wypadła Aleksandra Kaźmierczak. Ola zdobyła medal w każdej konkurencji w której startowała, prezentując wspaniałą wszechstronność: 1 złoty (200m stylem klasycznym) oraz 3 srebrne (100m stylem zmiennym, klasycznym oraz dowolnym). Po dwa medale zdobyli Oskar Kondrat (złoto oraz srebro), Weronika Bergiel (srebro oraz brąz) a także nasza najmłodsza zawodniczka Oliwia Gieniusz (2 brązowe medale). Po jednym srebrnym medalu zdobyli Oliwia Awdziej, Oskar Kochanowicz i Mateusz Czarnowicz a po jednym brązowym medalu przywieźli Wiktoria Kunda oraz Dawid Kretowicz.

Dziękujemy też pozostałym zawodnikom: Aleksandrze Korzon, Magdalenie i Weronice Ciuchno, Roksanie Gruszewicz, Zuzannie Kiszkiel, Mai Nowosada, Mai i Oliwii Zubrzyckim, Julii Oleńskiej, Kacprowi Repucha, Szymonowi Skoniecznemu, Wiktorowi Sokołowskiemu i Kamilowi Zajkowskiemu za godne reprezentowanie naszego klubu wśród tak licznej i silnej konkurencji. Cieszy nas fakt, że zawodnicy w większości znacznie poprawili swoje wyniki i życiowe czasy. Przed nami jeszcze kilka startów i kolejne szanse na medale. Do zobaczenia na treningach!

UKS Batory


Zobacz również