Rodzinne bajanie w Boguszach

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Boguszach już od kilku tygodni z niecierpliwością oczekiwali wiosny: wypatrywali bocianów, szukali pierwszych przebiśniegów i krokusów oraz pączków na drzewach i krzewach. W końcu się doczekali nie tylko pierwszych jej oznak w świecie przyrody, ale też wiosny kalendarzowej. Dlatego 21 marca 2019 roku, kiedy jest również obchodzony Światowy Dzień Poezji, z radością wzięli udział w rodzinnym przeglądzie recytatorskim pt. „Rodzinne bajanie”.

Jego celem była integracja społeczności lokalnej, prezentacja rodzimego dorobku artystycznego, rozbudzenie dziecięcej wyobraźni oraz rozwój zainteresowań i pasji poetycko-literackich.

Zdjęcie grupowe

Uczestnicy prezentowali zarówno znane, jak i mniej popularne wiersze polskich poetów, m.in. Doroty Gellner, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy. Trzeba przyznać, że wszystkie interpretacje tekstów były znakomite. Niektórzy z występujących tworzyli wspaniałe aranżacje, sprawiając wrażenie nie zwykłej recytacji utworu poetyckiego, lecz miniprzedstawienia teatralnego. Cała społeczność szkolna bawiła się tego dnia znakomicie, a zachwytom i oklaskom nie było końca.

Dyrektor szkoły Bożena Dykiel oraz organizatorzy konkursu – Justyna Kondrat i Marta Fornal – składają serdeczne podziękowania oraz wyrazy uznania wszystkim rodzicom, którzy tego dnia dzielnie towarzyszyli swoim pociechom i wspólnie z nimi występowali prezentując swoje zdolności i umiejętności. Nie jest to bowiem łatwe zadanie stanąć przed sporą publicznością, która uważnie obserwuje każdy ruch i chłonie każde słowo.
Aby uhonorować miłośników poezji, wręczono im dyplomy oraz piękne wydania książkowe bajek, wierszy i baśni.

SP w Boguszach


Zobacz również

Skip to content