Ze Światłem Pokoju

Po raz pierwszy Betlejemskie Światło Pokoju zawitało do Sokółki w 1992 roku. Od tamtej pory akcja jest nieprzerwanie kontynuowana.

Przekazanie światełka

– Doskonale pamiętam, kiedy pierwszy raz zaprosiliśmy mieszkańców Sokółki na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Wszystko odbyło się na parkingu za Urzędem Miejskim – przypomniał Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk, który w 1992 roku był Komendantem Hufca ZHP Sokółka.
Stało się już tradycją, że przed Świętami Bożego Narodzenia harcerze przynoszą Betlejemskie Światło Pokoju do sokólskiego Urzędu Miejskiego. Tym razem przekazanie światła miało miejsce w piątek 21 grudnia. Uczestniczył w nim Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk.
– Betlejemskie Światło Pokoju przywieźli do nas harcerze z 5 Sidrzańskiej Drużyny Harcerskiej, którzy wcześniej pełnili w Warszawie funkcję Ambasadorów tego światła i przekazali je m.in. dla Prezydenta RP Andrzeja Dudy – powiedziała Komendantka Hufca ZHP Sokółka Edyta Wilkiel. Razem z nią Betlejemskie Światło Pokoju przyniosły do sokólskiego magistratu Marta Kulmaczewska i Monika Mróz Harcerki z Drużyny Nieprzetartego Szlaku ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sokółce.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content