„Wesołe Sokółczanki” wystąpiły w Giżycku

Zespół „Wesołe Sokółczanki” ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr2 w Sokółce, pod opieką pani Justyny Horsztyńskiej–Szerejko, został zaproszony na występ bożonarodzeniowy – choinkę rotariańska do Giżycka, w ramach projektu „Międzynarodowy Festiwal Zbliżania Kultur”.

Występ na scenie

Pobyt odbywał się w dniach 15–16 grudnia 2018 roku. Nasz zespół oraz dzieci z Kaliningradu spędzili wspólnie dwa dni w Giżycku. Zespół przygotował repertuar taneczno-wokalny, układ taneczny opracowała i przygotowała pani Katarzyna Bykowicz. I właśnie tańcem i piosenką rozgrzaliśmy publiczność i zebraliśmy wiele braw i pochwał. Wspólne posiłki i spotkanie ze Św. Mikołajem pozwoliły na pierwsze znajomości, wymianę adresów email i numerów telefonów. Podczas pobytu, dzieci korzystały z atrakcji wodnych w Agua Parku w hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, wspólnej zabawy z Mikołajem i innych atrakcjach. 

Projekt wspomogli: Fundacja MIRA z Kaliningradu, Lokalna Organizacja Turystyczna Wilkasy, Stanica Komtur, Rotary Club Białystok, Rotary Club Bartoszyce Lidzbark Warmiński, Rotary Giżycko.

(SP2)

Skip to content