Andrzejki w Przedszkolu nr 1

Andrzejki w P1

30 listopada 2018 r. w Przedszkolu nr 1 w Sokółce po raz kolejny odbyła się impreza „Andrzejkowe czary-mary”.

Od rana w placówce panowała magiczna atmosfera. Dzieci z zaciekawieniem czekały na wspólne konkursy i zabawy. Na dolnym korytarzu przedszkola przygotowana była foto-ramka, w której można było wykonać pamiątkowe zdjęcie. Zarówno rodzice jak i dzieci przebierały się tego dnia w różne magiczne stroje takie jak: wróżki, czarodzieje, pająki, duszki, dynie, nietoperze. Nauczycielki również były przebrane za czarownice.

Po śniadaniu wszyscy udali się do sali, w której przygotowana była główna część uroczystości. Uczestników zabawy powitały dwie czarownice, które zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy. Nie zabrakło konkursów sprawnościowych takich jak: rzucanie cukierkowymi pająkami do specjalnie przygotowanych sieci, toczenie dyni pomiędzy pachołkami, przechodzenie przez „bagno”, taniec z balonem, wyścigi z miotłą. Podczas imprezy wykazać się mogli również rodzice dla których przygotowane były zabawy takie jak: wypicie eliksiru czarownic (soku z cytryny) i wykonanie strasznej miny, zadanie wylosowane z czapki- dyni, zaprezentowanie się przed publicznością do fragmentu piosenki w przebraniu ducha, tak aby dziecko mogło odgadnąć czyj to rodzic, wykonanie wspólnie z dzieckiem „papierowej mumii”, pomoc dziecku w spożyciu smakołyków „czarownic” zawieszonych na nitce, toczenie dyni pomiędzy pachołkami. Wszyscy świetnie się bawili tańcząc także do piosenek: „Boogie-woogie”, „Macarena”, „Głowa, ramiona, kolana, pięty”, które animowała czarownica. Po każdej konkurencji uczestnicy byli nagradzani słodkimi upominkami. Na koniec każda grupa utworzyła z rodzicami i nauczycielami pociąg.

Impreza przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Uroczystość wzbudziła wiele emocji i dostarczyła wspaniałych wrażeń a dzieci z niecierpliwością wyczekują na kolejne „Andrzejkowe czary- mary”.

Joanna Gieniusz

Skip to content