Sokółczanie zasługują na obecność w krajowej elicie

Drużyna Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka w latach 2008-2017 nieprzerwanie rywalizowała w najwyższej klasie rozgrywkowej Polskiej Ligii Bilardowej, trzykrotnie sięgając po medale w tej rywalizacji. Niestety, w sezonie 2017 drużyna spadła do I ligi.

Liga bilardowa

Było to głównie spowodowane nieobecnością w kilku meczach braci Krystiana i Konrada Piekarskich, stanowiących trzon zespołu. Rywalizacja w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2018 pokazała, że sokółczanie zasługują na obecność w elicie Polskiej Ligii. Nasz zespół w składzie bracia Krystian i Konrad Piekarscy, Sebastian Batkowski, Dominik Zając, Karol Zielenkiewicz i Sebastian Ryłko zdecydowanie wygrywał ze wszystkimi zespołami i został Mistrzem I Polskiej Ligii Bilardowej.

Świetne wyniki odnotowali również nasi bilardziści w ostatnich krajowych turniejach w ostatnim w tym sezonie Grand Prix Polski w Kielcach, Sebastian Batkowski zdobył brązowy medal,  natomiast uczestniczący w trzech turniejach eliminacyjnych Konrad Piekarski (w 8bil, 9 bil i 10bil) do Mistrzostw Polski Mężczyzn również w Kielcach we wszystkich odniósł zwycięstwo.

Nie próżnowali też nasi najmłodsi, którzy w swojej grupie zajęli 3 miejsce. Zespół Metal-Fach LP Pool Bilard Sokółka II, który rywalizuje w II Polskiej Lidze Bilardowej, składa się z juniorów w wieku od 9 do 14 lat w składzie Tomek Górski, Szymon Miroń, Karol Zielenkiewicz, Michał Miroń, Remek Miroń, wspierani są też przez starszych kolegów: Piotra Buczyńskiego, Zbyszka Kozioła i Piotra Rygasiewicza.

26 listopada 2018 r. rozpoczyna się najważniejsza krajowa rywalizacja wśród profesjonalistów – Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn, gdzie zostaną rozegrane trzy turnieje w 8, 9 i 10 bil. Sokółkę w tych turniejach reprezentują Sebastian Batkowski, Dominik Zając oraz Konrad Piekarski.

Wszystkie mecze Polskiej Ekstraklasy Bilardowej 2019 możemy na żywo a także retransmisje spotkań oglądać w TVSPORTS.PL i na YOUTUBE. Zapraszamy do kibicowania!

Lech Piekarski

Skip to content