Konkurs poetycki „Niepodległa”

Zdjęcie grupowe

15 listopada 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbył się powiatowy konkurs poetycki pod hasłem „Niepodległa”, przeznaczony dla uczniów szkół średnich powiatu sokólskiego.

Celem konkursu była popularyzacja wierszy patriotycznych wśród młodzieży, kształtowanie wrażliwości na sprawy narodowe, budzenie postawy patriotycznej młodych pokoleń, promocja czytelnictwa, w szczególności poezji, rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, prezentacja zdolności recytatorskich uczestników konkursu, ale przede wszystkim uczczenie Stulecia Odzyskania Niepodległości.

Do konkursu zgłosili się uczniowie z pięciu szkół średnich. Deklamację oceniło jury w następującym składzie: Agnieszka Kozakiewicz (przewodnicząca), Małgorzata Gryszel, Marta Wojewódźka-Szoda. Po wysłuchaniu wierszy recytowanych przez młodzież komisja zdecydowała o przyznaniu następujących nagród:
I miejsce – Agnieszka Bujnowska z kl. III Liceum Ogólnokształcącego w Suchowoli
II miejsce – Przemysław Krawiel z kl. III Technikum Informatycznego ZSZ w Sokółce
III miejsce – Urszula Okurowska z kl. I ZS w Dąbrowie Białostockiej
Oraz wyróżnienia:
Michalina Silwoniuk z kl. III ZS w Dąbrowie Białostockiej
Emilia Bujnowska z kl. I Liceum Ogólnokształcącego w Suchowoli
Weronika Słoma z kl. III Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce

Jury doceniło wysiłek młodych ludzi. W swoje wystąpienia włożyli dużo serca i emocji, co przełożyło się na uroczysty i doniosły klimat konkursu. Podkreślono pomysłowość i odwagę młodzieży oraz trafny dobór repertuaru.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych projektach realizowanych przez Bibliotekę.

Konkurs zrealizowany został w ramach projektu ,,Biblioteka dla Niepodległej” finansowanego ze środków programu ,,Działaj Lokalnie XI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Sokólskiego Funduszu Lokalnego.

Beata Grecka

Skip to content