Pasowanie na uczniów w Szkole Podstawowej nr 3

25 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. To jeden z najważniejszych dni w szkolnym życiu pierwszaków, gdyż od tego momentu stają się pełnoprawnymi uczniami szkolnej społeczności.

Ślubowanie

Chłopcy i dziewczynki z klas pierwszych przygotowywali się do tej ceremonii od początku roku szkolnego pod okiem wychowawczyń. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek polskich i po angielsku, tańca, wytrwale ćwiczyli podczas licznych prób. Wszystkich pozytywnie motywowała świadomość, że występ odbędzie się w obecności licznych gości. Na uroczystość przybyli: pan burmistrz Adam Kowalczuk, pani dyrektor Anna Andrzejewska, wychowawczynie z przedszkola, członkowie Rady Pedagogicznej, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, rodzice, rodzeństwo oraz przyjaciele dzieci.

Podniosły nastrój spotkania podkreślały odświętne stroje żaczków oraz piękna dekoracja, przygotowana przez panią Jolantę Paruk. W czasie występu przejętym pierwszakom towarzyszyła Dobra Wróżka, prowadząca ich przez różnorodne krainy i Czarna Wróżka, która troszkę tę podróż utrudniała. Dzieci wypadły znakomicie, pokazały, jak wiele już umieją, a kiedy na koniec połknęły tabletkę wiedzy i popiły eliksirem mądrości, to o ich naukę chyba możemy być spokojni. Po złożeniu ślubowania nastąpił akt pasowania i wręczenie pamiątkowych dyplomów. Nie zabrakło też wielu życzeń, słodkości i upominków od przybyłych gości. Po części oficjalnej wszyscy udali się na słodki poczęstunek, a następnie starsi koledzy zorganizowali pierwszakom zabawy taneczno-muzyczne.

SP3 w Sokółce


Zobacz również

Skip to content