Podpisanie umowy w sprawie Uniwersytetu Dziecięcego

2 października 2018 r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej rektor uczelni prof. Lech Dzienis oraz przedstawiciele samorządów, w tym Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podpisali umowę o współpracy i współfinansowaniu inicjatywy edukacyjnej – Podlaski Uniwersytet Dziecięcy. W roku akademickim 2018/2019 na Podlaskim Uniwersytecie Dziecięcym kształcić się będzie 100 małych studentów z gminy Sokółka.

Podpisanie umowy

Jak powiedziała Ewa Kulikowska, nabór do Sokólskiego Uniwersytetu Dziecięcego zostanie przeprowadzony wśród uczniów przez dyrektorów wszystkich szkół podstawowych w gminie. Zajęcia odbywać się będą w weekendy, w Białymstoku. Gmina Sokółka zapewni bezpłatny dowóz studentów, którymi zaopiekują się nauczyciele z naszych szkół. Na zajęciach uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VI uczyć się będą podstaw programowania, robotyki, konstruowania, projektowania przestrzeni miejskiej, poznają tajniki dziennikarstwa radiowego. Dowiedzą się, jak inżynierowie pomagają osobom niepełnosprawnym i tego, że matematyka jest wszędzie i warto ją polubić. Przekonają się, że nauka może być pasjonująca i z pewnością nie jest nudna. Program uzupełnią zajęcia organizowane przez partnerów projektu: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku, Galerię Arsenał, Narodowy Bank Polski – Oddział Okręgowy w Białymstoku, Urząd Komunikacji Elektronicznej – Delegatura w Białymstoku, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.

We wtorek 16 października rozpocznie się rekrutacja młodych studentów do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Osoby zainteresowane zapisaniem dzieci do poszczególnych uniwersytetów powinny odwiedzić stronę www.pud.pb.edu.pl i zapoznać się z regulaminem oraz planem tegorocznej edycji PUD.  W przypadku Sokólskiego Uniwersytetu Dziecięcego rekrutacja odbędzie się na poziomie szkół. Szczegóły rekrutacji podane będą na stronach internetowych szkół podstawowych w Sokółce. W spotkaniu w Politechnice Białostockiej wzięli udział: Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis, Prorektor ds. Studenckich PB dr hab. Jarosław Perszko, przedstawiciele władz samorządowych. Spotkanie poprowadziła rzecznik prasowa Politechniki Białostockiej Dorota Sawicka.

Referat Oświaty


Zobacz również

Skip to content