Podpisanie umowy w sprawie Uniwersytetu Dziecięcego

2 października 2018 r. w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej rektor uczelni prof. Lech Dzienis oraz przedstawiciele samorządów, w tym Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podpisali umowę o współpracy i współfinansowaniu inicjatywy edukacyjnej – Podlaski Uniwersytet Dziecięcy. W roku akademickim 2018/2019 na Podlaskim Uniwersytecie Dziecięcym kształcić się będzie 100 małych studentów z gminy Sokółka.

Podpisanie umowy

Jak powiedziała Ewa Kulikowska, nabór do Sokólskiego Uniwersytetu Dziecięcego zostanie przeprowadzony wśród uczniów przez dyrektorów wszystkich szkół podstawowych w gminie. Zajęcia odbywać się będą w weekendy, w Białymstoku. Gmina Sokółka zapewni bezpłatny dowóz studentów, którymi zaopiekują się nauczyciele z naszych szkół. Na zajęciach uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VI uczyć się będą podstaw programowania, robotyki, konstruowania, projektowania przestrzeni miejskiej, poznają tajniki dziennikarstwa radiowego. Dowiedzą się, jak inżynierowie pomagają osobom niepełnosprawnym i tego, że matematyka jest wszędzie i warto ją polubić. Przekonają się, że nauka może być pasjonująca i z pewnością nie jest nudna. Program uzupełnią zajęcia organizowane przez partnerów projektu: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku, Galerię Arsenał, Narodowy Bank Polski – Oddział Okręgowy w Białymstoku, Urząd Komunikacji Elektronicznej – Delegatura w Białymstoku, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.

We wtorek 16 października rozpocznie się rekrutacja młodych studentów do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Osoby zainteresowane zapisaniem dzieci do poszczególnych uniwersytetów powinny odwiedzić stronę www.pud.pb.edu.pl i zapoznać się z regulaminem oraz planem tegorocznej edycji PUD.  W przypadku Sokólskiego Uniwersytetu Dziecięcego rekrutacja odbędzie się na poziomie szkół. Szczegóły rekrutacji podane będą na stronach internetowych szkół podstawowych w Sokółce. W spotkaniu w Politechnice Białostockiej wzięli udział: Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis, Prorektor ds. Studenckich PB dr hab. Jarosław Perszko, przedstawiciele władz samorządowych. Spotkanie poprowadziła rzecznik prasowa Politechniki Białostockiej Dorota Sawicka.

Referat Oświaty

Skip to content