Zaproszenie na wyścigi kolarskie

XXXVII Międzynarodowy Memoriał im. Stanisława Kirpszy w Sokółce i XIII Kryterium Uliczne im. Józefa Gościły w Dąbrowie Białostockiej to kolarskie imprezy, które odbędą się w najbliższy weekend (15-16 września 2018 r.).

Wyścig kolarski

Memoriał im. Stanisława Kiepszy w Sokółce to wyścig, który gromadzi najlepszych młodych kolarzy z Polski, ale też z Białorusi i Rosji. Co roku miasto odwiedzają zawodnicy, którzy później święcą triumfy na imprezach międzynarodowych. Tak było w zeszłym roku, gdy zawodnicy z Białorusi, dwa tygodnie po ściganiu w Sokółce, pojechali na światowy czempionat. Start i meta wyścigu będą ulokowane na Osiedlu Zielonym (przy Zespole Szkół Ogólnokształcących). Kolarze będą ścigali się po pętli prowadzącej do Drahli, przez Bobrowniki, Starą Kamionkę, Pawełki do Sokółki. W zależności od kategorii wiekowej będzie to 17 do 68 kilometrów. Oprócz doświadczonych kolarzy w zmaganiach w Sokółce mogą wziąć udział również amatorzy.

Program Memoriału im. Stanisława Kirpszy:
10.00 – czynne biuro wyścigu (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce, ul. Osiedle Zielone 2).
10.30 – 12.00 – przyjmowanie ekip
12.20 – odprawa techniczna
12.30 – 12.50 – prezentacja ekip
13.00 – start wyścigu
13.00 – Junior, Open Mężczyzn – 4 okrążenia (68 km),
13.05 – Junior Młodszy, Amator 50+, Open Kobiet – 4 okrążenia (68 km),
13.10 – Młodzik, Młodziczka, Juniorka młodsza – 2 okrążenia (34 km), Żak, Żakini – okrążenie (17 km).
Zapisy będą przyjmowane mailowo na adres skk.sokol@gmail.com. W tytule maila należy wpisać “Zgłoszenia Memoriał Kirpszy 2018 (nazwa klubu lub nazwisko zawodnika )” podając niezbędne dane (imię, nazwisko, rocznik, klub, nr licencji – jeśli dotyczy, nr tel. kierownika ekipy) oraz na miejscu dokonać weryfikacji zgłoszenia.
* * *
Kolejnego dnia (16 września 2018 r.) sportowcy będą ścigać się ulicami Dąbrowy Białostockiej. Tym razem areną zmagań będzie krótka, 1,4-kilometrowa pętla ulicami pl. Kościuszki, Tysiąclecia Państwa Polskiego, Mickiewicza, Wesołą, Obwodową, Kunawina, pl. Kościuszki. Będzie do pokonania od 5 do 18 okrążeń.

Program Kryterium Ulicznego im. Józefa Gościły:
8.00 – otwarcie biura wyścigu, które mieścić się będzie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 4
8.00 – 9.30 – przyjmowanie ekip
9.40 – odprawa
10.00 – 13.45 – czas trwania wyścigu

Imprezy patronatem objęli: Starosta Sokólski, Burmistrz Sokółki oraz Burmistrz Dąbrowy Białostockiej oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.
Organizatorami obu wyścigów są: Starostwo Powiatowe w Sokółce, Urząd Miejski w Sokółce, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, Dom Kultury w Dąbrowie Białostockiej, Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej, Sokólski Klub Kolarski Sokół, Podlaski Okręgowy Związek Kolarski, UKS Feniks Krynki. Współorganizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Sokólski Klub Kolarski „Sokół”

Skip to content