Omega przywiozła z Suwałk 24 medale

12 czerwca 2018 r. na basenie Aqaparku w Suwałkach odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora OSiR. W zawodach wzięły udział reprezentacje 9 klubów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. UKS Omega reprezentowała 16-osobowa grupa pływaków.

Zawodniczka UKS Omega

Rywalizacja odbywała się w sześciu kategoriach wiekowych. Każdy zawodnik miał prawo startu w sześciu konkurencjach indywidualnych. Zawodnicy przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego potwierdzili świetne przygotowanie sprinterskie i kondycyjne oraz wolę walki i zdobyli 24 medale w poszczególnych kategoriach wiekowych: 4 złote, 12 srebrnych i 8 brązowych, ustanawiając przy tym osiem rekordów klubu.

W kategorii wiekowej rocznik 2007 i młodsi świetnie zaprezentował Sebastian Michałowski, który w rywalizacji z rok starszymi zawodnikami zdobył dwa brązowe medale na dystansach 50m stylem klasycznym i 50m stylem grzbietowym.

Rocznik 2006 miał oddzielną klasyfikację i inne konkurencje niż pozostali zawodnicy, z uwagi na ich udział w II rundzie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików 12 lat. Z bardzo dobrej strony w tej rywalizacji pokazała się Iga Kuklicz, która czterokrotnie stawała na drugim podium. Zdobyła  srebrne krążki na dystansach: 100 i 200m stylem klasycznym (w obu startach poprawiła rekordy klubu), 400m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym. W rywalizacji tego rocznika dobre starty zaliczyła też Oliwia Radel, która była 4. w wyścigu na 100m stylem motylkowym oraz Michał Miszkin, który zajął piątą lokatę na 200m stylem klasycznym.

W roczniku 2005 bardzo dobrze zaprezentował się Daniel Mrozowicz, który był drugi wyścigu na 50m stylem klasycznym oraz trzeci na 50m stylem dowolnym. Dobry start zaliczyła również Justyna Łopatecka, zajmując piąte miejsce na 100m stylem dowolnym.

W kategorii rocznik 2004 multimedalistką została Zuzanna Rogowicz. Zuzia zdobyła pięć srebrnych medali na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym, 100m stylem zmiennym, 50m stylem motylkowym i 50m stylem grzbietowym. Była też trzecia w wyścigu na 50m stylem klasycznym.

W kategorii  rocznik 2003 trzech zawodników Omegi zdobyło w sumie aż dziesięć medali. Z mocnej strony zaprezentowała się Agnieszka Ancypo zwyciężając na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym. Aga sięgnęła po srebro na 50m stylem motylkowym oraz brąz na 50m stylem grzbietowym. Z trzema medalami wróciła do domu Julia Sołoniewicz. Julia zdobyła srebro na  dystansie 50m stylem dowolnym oraz dwa brązowe krążki na 100m stylem zmiennym oraz 50m stylem klasycznym /ustanowiła nowy rekord klubu/. Znakomicie zaprezentował się Eryk Michałowski zajmując dwukrotnie pierwsze miejsce w wyścigach na 50m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym. Był też trzeci na 50m stylem grzbietowym. Eryk w swoich sześciu startach poprawił aż pięć rekordów klubu.

Dobrze spisali się pozostali zawodnicy UKS Omega: Kukisz Amelia, Kossakowska Michalina, Oliwia Ignatowicz, Weronika Leosz, Nowik Marcel, Ignatowicz Jakub, którzy włączyli się w rywalizację na zawodach i poprawili rekordy życiowe.