Wyjątkowy koncert i wystawa prac

Dzień Matki jest wyjątkową okazją, aby dzieci mogły pochwalić się przed rodzicami swoimi osiągnięciami. Dlatego właśnie Sokólski Ośrodek Kultury 25 maja 2018 r. zorganizował w Sali Lira wyjątkowy koncert. Zaprezentowały się dzieci, które przez cały rok uczęszczały na zajęcia artystyczne odbywające się w Sokólskim Ośrodku Kultury.

Występ dzieci

Na scenie wystąpiły między innymi najmłodsi artyści kształcący się muzycznie pod okiem instruktora Agnieszki Kozakiewicz na zajęciach rytmiki. Dzieci pokazały układy taneczne do utworów klasycznych, zaśpiewały i zatańczyły rodzinna poleczkę, zagrały na Bum Bum Rurkach znaną piosenkę dziecięcą oraz zaprezentowały instrumentację z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych.

Inna grupa młodych, ale już nagradzanych tancerzy to grupa Kadryl pracująca w SOK pod okiem Adama Jabłońskiego oraz  Karoliny Poniatowicz. Dziewczynki oczarowały publiczność swoją skocznością, rytmicznością i wdziękiem.

Wśród instrumentalistów usłyszeliśmy gitarzystów grających pod okiem Piotra Ignatowicza, pianistkę – uczennicę Agnieszki Kozakiewicz oraz skrzypaczkę z klasy Dariusza Gałeckiego.

Całość tego artystycznego spotkania dopełniło otwarcie wystawy prac dzieci uczęszczających na zajęcia kół plastycznych dzieci, młodzieży oraz dorosłych działających pod okiem instruktora Adama Smólskiego.

Artyści byli szczęśliwi i spełnieni, zaś rodzice i instruktorzy dumni z osiągnięć dzieci.

Agnieszka Kozakiewicz, SOK

Skip to content