Tydzień Dziecka

1 czerwca to niezwykle ważna data w życiu każdego dziecka. Biblioteka Publiczna w Sokółce i Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oczywiście o niej pamiętały i świętowały wspólnie z dziećmi cały tydzień.

Zdjęcie grupowe

Na pierwsze spotkanie biblioteka udała się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, gdzie bibliotekarki zabrały uczniów w świat teatrzyku kamishibai, czytając  bajkę „Groszki”  Françoise’a Malnuit. Dzieci bawiły się nie tylko po wysłuchaniu bajki, ale i w trakcie czytania. Miały możliwość wykazania się i bycia współuczestnikiem przedstawienia poprzez naśladowanie etapów wzrostu tytułowego groszka w trakcie czytania, a chwilę potem eksperymentalnie podczas zabawy z chustą. Biblioteka wzbogaciła się po tej wizycie o prace plastyczne wykonane przez uczestników spotkania.

Natomiast Oddział dla Dzieci postanowił zaproponować dzieciom z Przedszkola Nr 5 w dniu ich święta… żabbing! Inspiracją spotkania była książka Jerzego Dąbrowskiego „Bajki Natalki. Żabbing czyli jak Kumka z Gumką jogging uprawiały”. Dzieci po wysłuchaniu niezwykłej historii głównych bohaterek – żabek, wspólnie szukały pozytywnych stron uprawiania sportów i zdrowego odżywiania. Świetną pomocą edukacyjną podczas spotkania okazała się wystawka prac plastycznych, która jest pokłosiem konkursu międzyprzedszkolnego „Przedszkolak mały i duży wie co zdrowiu służy”.

Z kolei na skwerze przy Filii Bibliotecznej Nr 2 obchodziliśmy święto dzieci w formie festynu w którym uczestniczyli młodzi ludzie z przyległego osiedla i z Świetlicy Środowiskowej „Stokrotka”. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem bajki „Szukając Marudka” Kumiko Yamamoto za pomocą teatrzyku kamishibai. Chwilę po tym  zacieniony skwer przy bibliotece zamienił się w szalony i kolorowy plac zabaw. Były zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny, kolorowanie malowanek, puszczanie baniek olbrzymek, rzucanie do celu. Zabawy na świeżym powietrzu zakończyliśmy malowaniem balonów, słodkim poczęstunkiem oraz wspólną fotografią. Za rok z przyjemnością spotkamy się ponownie!

(KB, EK)

Skip to content