Młodzi pływacy rywalizowali w Augustowie

W piątek, 25 maja 2018 roku w Augustowie obył się Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki dzieci 10- i 11-letnich. Są to najważniejsze zawody pływackie roczników 2007 i 2008 w sezonie a przy tym korespondencyjne Mistrzostwa Polski na szczeblu regionów.

Sebastian Michałowski

W zawodach startowało 160 najlepszych zawodników z 14 klubów pływackich z Suwałk, Białegostoku, Giżycka,  Łomży, Augustowa, Olsztyna, Ełku, Sokółki, Hajnówki, Michałowa, Moniek oraz Bielska Podlaskiego. Nasze miasto reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory. Organizatorzy zafundowali młodym pływakom prawdziwy maraton pływacki, ponieważ zwykle dwudniowe zawody odbyły się ciągu jednego dnia i każdy zawodnik startował aż 4 razy. Zawodnicy UKS Omega trenowani pod okiem trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego zdobyli 2 srebrne medale.

Wśród 10-latków znakomicie zaprezentował się Sebastian Michałowski. Sebastian zdobył dwa srebrne medale w wyścigach na dystansach 50m stylem klasycznym i 50m stylem grzbietowym. Był tez dwukrotnie czwarty na 50m stylem dowolnym oraz 100m stylem zmiennym. W klasyfikacji końcowej na najlepszego zawodnika wśród 10-latków Sebastian zajął znakomite III miejsce.

Na wyróżnienie zasługują tez starty Jakuba Ignatowicza na 50m stylem grzbietowym (13. miejsce) oraz Moniki Malickiej na 100m stylem klasycznym (13. miejsce). Pozostali zawodnicy Omegi: Wiktor Andraka, Dawid Uljasz, Marcel Nowik, Łukasz Biziuk, Joanna Łopatecka, Zuzanna Breczko, Amelia Kukisz, Maja Mrozowicz aktywnie włączyli się w rywalizację na zawodach i uzyskali swoje pierwsze rekordy życiowe. Młodym zawodnikom Omegi należą się brawa za ambicję, ponieważ dla większości z nich były to pierwsze ważne zawody w ich krótkiej sportowej karierze.

UKS Omega

Skip to content