Pomoce dydaktyczne dla sokólskich przedszkoli

11 maja 2018 r.  Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska przekazała do pięciu sokólskich przedszkoli pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu „Nowoczesne przedszkole”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zdjęcie grupowe

Podczas spotkania Pani Burmistrz zachęcała dyrektorki przedszkoli, aby dla dobra dzieci, ich prawidłowego rozwoju, wspólnie ubiegać się o dotacje unijne. Podkreśliła, że gmina Sokółka ma ogromny potencjał i doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy z różnych programów, więc należy przygotowywać nowe projekty oświatowe. Tym razem placówkom przekazano pomoce logopedyczne, pomoce do integracji sensorycznej, gry i zabawki do zajęć przedszkolnych, na które w sumie wydano 20 tys. złotych.

Kolejny raz, dzięki zaangażowaniu Pani Burmistrz i pracowników oświaty, doposażamy nasze placówki w nowoczesne zabawki, gry, układanki. Możemy zaoszczędzone środki finansowe przeznaczyć na inne potrzeby – podziękowały Barbara Dubrówko dyrektorka Przedszkola nr 1 i Lucyna Szymańska dyrektorka Przedszkola nr 5.

Atrakcyjne pomoce logopedyczne pozytywnie wpływają na przebieg terapii u dzieci z wadami wymowy i problemami z komunikacją. Pomagają uniknąć znużenia ćwiczeniami i zwiększają efektywność. Pozwalają na lepsze poznanie aparatu mowy i jego rozwój lub rehabilitację – stwierdziła Irena Szarkowska dyrektorka Przedszkola nr 4 w Sokółce.

Kolorowe obrazki, karty czy różnego rodzaju gry lepiej angażują dziecko, urozmaicają przebieg ćwiczeń i pomagają uniknąć znużenia i zniechęcenia – zauważyła Janina Olechno dyrektorka Przedszkola nr 3.

Zabawki sensoryczne służą nie tylko przytulaniu i zabawie, ale przede wszystkim rozwijają zmysł dotyku, słuchu i wzroku, stymulują ruchowo i zachęcają do kreatywnej zabawy. Dzieci będą szczęśliwe z posiadania takich zabawek – powiedziała Elżbieta Pawlukiewicz dyrektorka Przedszkola nr 2.

Referat Oświaty

Skip to content