Piknik w Kruszynianach

W niedzielę 6 maja 2018 roku w Kruszynianach odbył się piknik charytatywny, z którego cały dochód przeznaczono na pomoc w odbudowie miejscowego gospodarstwa agroturystycznego „Tatarska Jurta” Rodziny Bogdanowiczów.

Spalona Tatarska Jurta

„Tatarska Jurta” spłonęła w nocy z 30 kwietnia na 1 maja br. Nieszczęście, jakie dotknęło Rodzinę Bogdanowiczów poruszyło nie tylko mieszkańców Podlasia. Słowa otuchy i pocieszenia dla pogorzelców płynęły z całej Polski. Przyjaciele Bogdanowiczów zainicjowali zbiórki, mające na celu pomoc w odbudowie zniszczonego przez ogień budynku.

Pomysłodawcą pikniku w Kruszynianach był Piotr Czaban. Pomoc zadeklarowała również Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Pani Burmistrz użyczyła organizatorom festynu scenę wraz z nagłośnieniem i namiotami.

Przez cały dzień posiadłość Rodziny Bogdanowiczów odwiedziły tysiące osób. Dochód z pikniku wyniósł ok. 35 tys. zł.

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska na Facebooku napisała:

Warto pomagać bo dobro wraca. Dziękuję przede wszystkim moim pracownikom z Sokólskiego Ośrodka Kultury: Robertowi Czerskiemu i Jarosławowi Cilulko, którzy kilkanaście godzin obsługiwali koncerty pilnując aby z naszą sceną i nagłośnieniem było wszystko w porządku! Dziękuję też Piotrowi Rynkiewiczowi, Markowi Kułakowi i Igorowi za wsparcie moich pracowników. Prace techniczne, przywiezienie, zabranie, rozłożenie i złożenie naszej sceny – to olbrzymia praca moich super pracowników z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce: Bogdana Trochima i Pawła Chocieja – Panowie dziękuję! Bez Was wszystkich przy tej scenie nie było by w ogóle koncertów w Tatarskiej Jurcie!!!

(UM)

Skip to content