Spotkanie w wiosennym klimacie

W środę 18 kwietnia 2018 roku w Kawiarni „Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury odbyło się Spotkanie Sprawnych Inaczej. Uczestniczyli w nim wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej i Specjalnych Ośrodków Wychowawczych z terenu powiatu sokólskiego.

Pan Henryk Cudnik

Zebranych powitał Przewodniczący Zarządu Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sokółce Henryk Cudnik. To właśnie ta organizacja była organizatorem przedsięwzięcia. Środki na jego przygotowanie przekazał Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokółce.

-Nasze dzisiejsze spotkanie służy integracji i zawieraniu nowych przyjaźni. Jego hasło przewodnie brzmi „Wiosenne spotkanie”. Życzę wszystkim udanej zabawy – powiedział Henryk Cudnik.

Głos zabrała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

-Jesteście wszyscy przykładem, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą we wspólnych spotkaniach i zabawach – podkreśliła Pani Burmistrz.

Burmistrz Ewa Kulikowska zachęciła również uczestników spotkania do wypełnienie tzw. „Koperty życia”.

-To inicjatywa warta waszej uwagi. Zachęcam także do wypełnienia deklaracji, która umożliwi otrzymywanie przez was informacji za pośrednictwem sms o ważnych wydarzeniach w naszej gminie – dodała Pani Burmistrz.

Spotkanie uświetniły występy artystyczne.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content