Ostatnie zawody, czas na podsumowanie sezonu

21marca 2018 roku w lesie Pietrasze w Białymstoku na resztkach zlodowaciałego śniegu odbyły sie ostatnie zawody narciarskie pod nazwą „Bieg pod górę”.

Rywalizowano dwukrotnie w sprintach stylem klasycznym na odcinku 400 metrów. Suma czasu obu biegów decydowała o zajętym miejscu.

Koniec sezonu narciarskiego 2018

Dość dobrze poradziły sobie nasze narciarki SkiTeamu Sokółka. W swoich kategoriach wiekowych (II-III kl. gimnazjum) Kamila Rećko była czwarta, w klasach VI-VIII Julia Zajczyk druga, trzecia Weronika Czeremcha, Magda Ignatowicz zajęła szóstą  lokatę, Ewa Rećko była siódma zaś Zuzi Czabatorowicz przypadło ósme miejsce. Swoja dobrą formę potwierdziła Ela Łowczecka, która wygrała swoją kategorię klas IV i V. Natomiast Kasia Rećko stanęła tuż poza podium na miejscu czwartym. Nasze najmłodsze narciarki sklasyfikowane zostały w pierwszej szóstce: Marysia Borys w klasach III była szósta a Oliwia w klasach II zajęła czwartą lokatę.

Główny organizator, Podlaski Okręgowy Związek Narciarski w Białymstoku, dokonał również podsumowania Podlaskiej Ligii Narciarskiej. Do klasyfikacji generalnej były brane pod uwagę trzy  starty z czterech. Po raz kolejny dziewczynki SkiTeamu Sokółka udowodniły, że są w gronie najlepszych narciarek na Podlasiu (a także trzecią sztafetą w Polsce podczas rozegranego w ubiegłym tygodniu Finału Igrzysk i Gimnazjady w narciarstwie biegowym w Białce Tatrzańskiej).

W klasyfikacji generalnej Podlaskiej Ligii Narciarskiej klas VI i VII Puchar oraz tytuł mistrzowski otrzymała Weronika Czeremcha ze Starej Kamionki. Trzecie miejsce na podium przypadło Julii Zajczyk z Malawicz. Magda Ignatowicz zajęła czwarte miejsce, Zuzia Czabatorowicz piąte (obie SP Malawicze) zaś Ewę Rećko sklasyfikowano na szóstej pozycji. W klasach gimnazjalnych najlepiej wypadła Kamila Rećko, którą sklasyfikowano na trzecim miejscu. Natalii Fiedorec przypadła siódma lokata a Monice Szomko miejsce ósme w rankingu.

W kategorii klas IV i V zdecydowanie wygrała Ela Łowczecka z Malawicz, której Puchar najlepszej narciarki wręczył przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Kasi Rećko ze Starej Kamionki przypadło drugie miejsce na podium. W kategorii klas III pewnie wygrała uczennica SP w Malawiczach, Maria Borys, która otrzymała Puchar i stanęła na najwyższym stopniu. Natomiast w kategorii klas II i młodsi Oliwię Borys z Malawicz sklasyfikowano na czwartym miejscu. Najlepszej szóstce w każdej kategorii wiekowej oprócz pucharów, medali i dyplomów POZN ufundował cenne nagrody.

W klasyfikacji generalnej startujących szkół bardzo dobrze wypadły Szkoły Podstawowe z Malawicz i Starej Kamionki, które znalazły się w gronie trzech najlepszych szkół na 21 startujących – SP Malawicze była druga, zaś SP Stara Kamionka zajęła miejsce trzecie. Brawo!

Po krótkim okresie przejściowym narciarki zamienią narty na nartorolki i będą solidnie przygotowywać sie do narciarskiego sezonu bezśnieżnego startując w zawodach nartorolkowych. .

Jako trener SkiTeramu Sokółka bardzo dziękuję wszystkim zawodniczkom za ciężką pracę, która przyniosła wymierne efekty i już teraz życzę dużo sukcesów w nowym sezonie.

Piotr Zaręba

Skip to content