ASU Sokółka również z medalami

25 marca 2018 r. w Gimnazjum w Danówku k/Grajewa gościło 111 szachistów na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS w szachach.

Szachiści w Danówku

Organizatorami mistrzostw byli: Wójt Gminy Grajewo, Spółdzielnia Mleczarska ,,Mlekpol” w Grajewie, Podlaskie Zrzeszenie LZS i Urząd Marszałkowski w Białymstoku. Turniej rozgrywano w 2 grupach: A- seniorzy i młodzież szkół średnich, B – przedszkolacy i szkoły podstawowe. Tempo gry to 30 minut na partię dla zawodnika na dystansie 6 rund.

Akademię Sportów Umysłowych Sokółka reprezentowało 14 szachistów (w tym 3 dziewczyny). W sumie szachiści ASU Sokółka zdobyli 6 medali.

W grupie do lat 7: złoty medal Arkadiusz Pac z Sokółki

Dziewczęta do lat 10:
srebrny medal – Magdalena Wiszowata – SP3 Sokółka
brązowy medal – Oliwia Bochenko – SP2 Sokółka

Chłopcy do lat 10
Srebrny medal – Cyryl Pac  – SP1 Sokółka
Brązowy medal – Benito Schiro – SP1 Sokółka

Dziewczęta do lat 13
Srebrny medal Weronika Supeł – SP Janów
Pozostali szachiści grupy do lat 13
Hubert Pryzmont 4 pkt. – miejsce 4 – SP Janów
Krystian Burak 4 pkt. – miejsce 5 – SP Janów
Stefan Maliszewski – 4 pkt. – SP Krynki
Sebastian Pryzmont – 3,5 pkt. – SP Janów
Hubert Strankowski – 3 pkt. – SP Janów, zdobył V kategorię
Hubert Gołkowski – 2,5 pkt. – SP Korycin

W grupie A:
Paweł  Pac – 3 pkt.
Dawid Sosnowski – 3 pkt.

Mistrzostwa zostały zorganizowane wzorowo. Sędzia główny Zbigniew Okulewicz czuwał nad sprawnym przebiegiem turnieju. Tradycyjnie, wszyscy szachiści i opiekunowie zostali poczęstowani wyśmienitym bigosem, kawą, herbatą, napojami, ciastem i słodyczami.  Dziękujemy organizatorom za miłą atmosferę zawodów.

Wyjazd na turniej możliwy był dzięki pomocy finansowej Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej. Autokar wiozący szachistów i opiekunów opłacono z zadania publicznego „Sporty Umysłowe Kluczem do Sukcesu- edycja 2018”. Podziękowanie p. Burmistrz i wszystkim szachistom oraz rodzicom i opiekunom składa zarząd ASU Sokółka.

Józef Bochenko

Skip to content