Mroźny luty obfity w spotkania

Miesiąc luty, choć za oknem niezwykle zimny, to w Filli nr 2 Biblioteki Publicznej w Sokółce był obfity w spotkania czytelnicze, edukacyjne oraz plastyczne.

Zajęcia w filii biblioteki

W związku z Walentynkami obchodzonymi tradycyjnie 14 lutego 2018 r., biblioteka zaprosiła w swoje progi dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej Stokrotka. Celem spotkania była prezentacja oraz nauka wykonywania kartek metodą quillingu. Na początku spotkania panie bibliotekarki Małgorzata Godlewska i Marta Bielska zaprezentowały przykładowe kartki o tematyce walentynkowej. Była to jedynie inspiracja, gdyż jak się okazało ogromna wyobraźnia i wrażliwość artystyczna dzieci pozwoliła stworzyć prawdziwe dzieła sztuki : ) Powstały różnego rodzaju wzory: od tradycyjnych serduszek, przez piękne kwiaty, a nawet niezwykle pracochłonne kotki. Mamy nadzieję, że każdy adresat kartki był zadowolony z otrzymania samodzielnie i pracochłonnie wykonanej laurki.

Kolejną okazją do spotkania z podopiecznymi świetlicy Stokrotka były zajęcia przeprowadzone pod hasłem: „Jak bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie?” Drugi dzień drugiego tygodnia lutego uznany został za dzień Bezpiecznego Internetu. Dzieci i młodzież zapoznały się z prezentacją multimedialną dotyczącą bezpieczeństwa w sieci, obejrzały kilka edukacyjnych filmików ze strony sieciaki.pl oraz poznały inne wartościowe i bezpieczne strony internetowe.
W czasie spotkania uczestnicy podkreślali jak ważne jest zachowanie anonimowości w Internecie, nie podawanie swoich danych, nie wrzucanie na portale społecznościowe intymnych zdjęć oraz ostrożność w nawiązywaniu jakichkolwiek internetowych znajomości.

W lutym obchodzimy również pewne nietypowe święto skierowane do najmłodszych czytelników – Dzień Dinozaura. W związku z tym Filia nr 2 zorganizowała spotkanie dla grupy Puchatków z Przedszkola Nr 3 w Sokółce pod opieką p. Kornelii Hawryłko. Odbyło się ono pod hasłem: „W świecie dinozaurów”. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia przyniesionych książeczek. Dzieci mogły znaleźć w nich mnóstwo interesujących ilustracji oraz ciekawostek. Z chęcią wysłuchały również czytanych przez panią bibliotekarkę Martę Bielską „Bajek o dinozaurach”. Po naukowej części przeszliśmy do wspólnej zabawy. Oprócz ulubionych zabaw z chustą animacyjną były również zabawy piłką w podawanie „jaja dinozaura”. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem, nie pozwalając aby jajo się zbiło. Podczas spotkania, każde dziecko otrzymało szablon dinozaura, który następnie został wyklejony za pomocą metody wydzieranki. Każdy dinozaur otrzymał oryginalne imię, a wspaniałe okazy można oglądać na wystawce w Filii nr 2 przy ulicy Broniewskiego. Na zakończenie spotkania, każde dziecko otrzymało od pani bibliotekarki niespodziankę w postaci dinozaurowej naklejki oraz zakładki walentynkowej wykonanej metodą origami.

Dziękujemy za miły czas spęczony w bibliotece : )

Marta Bielska
Filia Biblioteczna nr 2
Biblioteki Publicznej w Sokółce

Skip to content