Szachowy weekend Akademii Sportów Umysłowych

Weronika Supeł

Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka miniony weekend spędzili na turniejach szachowych w różnych miejscowościach województwa podlaskiego.

W sobotę, 17 lutego 2018 r. utalentowana 10-cio letnia szachistka Weronika Supeł sukcesem zakończyła turniej o Puchar Burmistrza Czyżewa. W turnieju uczestniczyło 72 szachistów w tym 17 kobiet. Weronika zajęła pierwsze miejsce z 4 pkt. Brat Weroniki 8 letni Sebastian Supeł w kategorii chłopców do lat 13 zajął 12 miejsce z 2,5 pkt.

Natomiast w Białymstoku, w 6. Rundzie XXIII Edycji Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 10, grało 60 młodych szachistów. Szachiści ASU Sokółka zajęli: wśród dziewcząt Magdalena Wiszowata – 8 miejsce z 3 pkt., wśród chłopców: Stefan Maliszewski – 16 miejsce z 4 pkt, Cyryl Pac – 21 miejsce z 4 pkt.

W niedziela 18 lutego 2018 r. w Suwałkach odbył się drużynowy turniej o Puchar Województwa Podlaskiego klas I-III. W finale brało udział 10 reprezentacji szkół podstawowych z województwa podlaskiego
Szachiści ASU Sokółka w składzie: Hubert Pryzmont, Krystian Burak, Sebastian Supeł, Strankowski Hubert zdobyli II miejsce ze stratą 1 pkt do miejsca pierwszego. Puchar powędrował do SP Janów którą reprezentowali w/w szachiści.

Zarząd ASU Sokółka dziękuję zawodnikom za bardzo dobre reprezentowanie klubu i Sokółki. Dziękujemy rodzicom za dowiezienie i opiekę podczas turniejów. Inwestowanie w rozwój umysłowy dzieci jest świetną lokatą w przyszłość pociech.