Przy świątecznym stole

Były jasełka, wspólne śpiewanie kolęd, życzenia, modlitwa i świąteczny poczęstunek – taki przebieg miało Spotkanie Bożonarodzeniowe, które przygotowano w niedzielę 7 stycznia 2018 roku na placu przed kinem „Sokół” w Sokółce. Do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zaprosiła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Współorganizatorami spotkania byli: Sokólski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Q Pomocy.

Spotkanie Bożonarodzeniowe 2018

Podobne spotkania przy świątecznym stole organizowane są w Sokółce od 2015 roku w okolicach świąt wielkanocnych i Bożego Narodzenia. Zainicjowała je Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Do przygotowania tego wydarzenia Pani Burmistrz zaprosiła Stowarzyszenie Q Pomocy i Sokólski Ośrodek Kultury. Pomocą służyli też wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce.

Członkowie Stowarzyszenia Q Pomocy – przy pomocy sponsorów – zajęli się przygotowaniem poczęstunku na świątecznym stole.

Spotkanie Bożonarodzeniowe rozpoczęły jasełka w wykonaniu Teatru Amatorskiego osób dorosłych Sokólskiego Ośrodka Kultury i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spektakl wyreżyserował Michał Dąbrowski. Za swój występ aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Następnie Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska życzyła zebranym błogosławieństwa bożego na każdy.

-Życzę Państwu również miłości do siebie samych, bo Bóg kocha nas takimi jakimi jesteśmy. Życzę wam też miłości do drugiej osoby, abyście umieli dzielić się dobrem i dobro otrzymywali od innych – powiedziała Pani Burmistrz.

Wspólnie odmówiono modlitwę „Ojcze nasz”, którą zainicjował ks. Dziekan Józef Kuczyński. W spotkaniu uczestniczyli również proboszczowie z Sokolan i Starej Rozedranki.

Kolejnym punktem programu był występ zespołu wokalnego „EXIT” z Gminnego Ośrodka Kultury w Krynkach. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek uczestnicy spotkania częstowali się potrawami ustawionymi na świątecznym stole.

Sponsorami wydarzenia byli:

  • Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska
  • Sklepy „Jaskółka”
  • Piekarnia „Jaskółka”
  • „Sadrol” Sadowscy
  • „U Matczaka”.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content