Zimowy obóz narciarski w Czechach

57 osobowa grupa podlaskich narciarzy biegowych i 6 trenerów z Białegostoku, Supraśla, Starej Kamionki i Malawicz Dolnych (SkiTeam Sokółka) uczestniczyła na początku grudnia 2017 r. w zimowym obozie szkoleniowym w Pecu pod górą Śnieżką w Czechach.

Reprezentacja SkiTeam Sokółka

Nasza reprezentacja składała się z dziewięciu dziewczynek w wieku od 9 do 15 lat. Szkoleniowcem sokólskich zawodniczek jest Piotr Zaręba. Narciarzom w tym roku dopisały niesamowite warunki śniegowe. Grubość pokrywy śnieżnej wynosiła ok. jednego metra. Uczestnicy obozu mogli korzystać z kilkudziesięciu kilometrów doskonale przygotowanych tras narciarskich do stylu klasycznego jak i łyżwowego. Trening wysokogórski na wysokości 1290 m n.p.m. w specyficznym mikroklimacie Czarnej Góry pozytywnie wpływał na wydolność fizyczną młodych narciarek, które pokonały łącznie ponad 150 km. Liczne długie podbiegi oraz strome zjazdy umożliwiały narciarzom pokonywanie własnych słabości.

Oprócz wyczerpujących kilkugodzinnych treningów w zmiennych warunkach pogodowych (mróz, deszcz, mgła , wiatr, słońce, lód) dzieci korzystały również z basenu oraz licznych atrakcji hotelowych. Dziesięciodniowy pobyt na zgrupowaniu dzieciom umilała codzienna „odrabianka”. Narciarze w trakcie pobytu na obozie poznawali czeską kulturę, zwyczaje i specyficzną kuchnię.

Uczestnicy obozu zimowego: trener – Piotr Zaręba, zawodniczki:  Natalia Fiedorec, Weronika Czeremcha, Monika Szomko, Julia Zajczyk, Maria Borys, Zuzanna Czabatorowicz, Elżbieta Łowczecka, Magdalena Ignatowicz i Weronika Reszuta.

Ciężka praca na zimowym obozie szkoleniowym „pierwszy śnieg” będzie miała ogromny wpływ na sukcesy naszych narciarek w nadchodzącym sezonie narciarskim.

Wyjazd na obóz narciarski możliwy był m.in.  dzięki uzyskaniu dotacji ze Starostwa Powiatowego w Sokółce, Urzędu Miejskiego w Sokółce oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Piotr Zaręba

Skip to content