Wigilia ekumeniczna Fundacji “Sokólski Fundusz Lokalny”

W piątek, 15 grudnia 2017 r. w sali “Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury odbyła się wigilia ekumeniczna zorganizowana przez Fundację “Sokólski Fundusz Lokalny” z udziałem Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Bohonikach.

Zdjęcie grupowe

Spotkanie to było połączone z podsumowaniem programu “Działaj Lokalnie X 2017” i konkursu “Opowiedz…2017”. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele czterech kultur: katolickiej, prawosławnej, muzułmańskiej i romskiej oraz grupy realizujące projekty „Działaj Lokalnie”, stypendyści oraz wolontariusze sokólskich szkół. Na spotkanie przybyli również: Zastępca Burmistrza Burmistrza Adam Kowalczuk. Przewodniczący Rady Miejskiej Daniel Supronik, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Mieczysław Baszko oraz inni zacni goście.

Uroczystość rozpoczęto prezentacją osiemnastu projektów “Działaj Lokalnie” z podsumowaniem tegorocznych działań. Członkowie Zarządu Fundacji wręczyli nagrody i upominki konkursu “Opowiedz…2017”, upominki od fundatorki 2 imiennych stypendiów Grażyny Sienkiewicz i podziękowania wolontariuszom za udział w zbiórkach żywności. Wspólnie z panem Adamem Kowalczukiem zostały wręczone upominki za udział w zbiórce Mikołajkowej 6 grudnia 2017 r.

Przybyli na spotkanie duszpasterze odmówili modlitwy, wszyscy podzielili się symbolicznym opłatkiem, składając przy tym świąteczne i noworoczne życzenia i zasiedli do wspólnej kolacji. Dzieci ze świetlic środowiskowych „Koniczynka” i „Stokrotka” wspólnie z wychowawczyniami panią Anną i Martą wystawiły piękne przedstawienie jasełek i zachęciły do wspólnego śpiewania kolęd.

Sponsorami uroczystości byli: Polsko Amerykańska Fundacja Wolności, Burmistrz Sokółki, Fundacja im. St. Batorego, Gmina Muzułmańska, Piekarnia GsSch, Bank Żywności w Suwałkach, BGŻ Paribas, Tesco. Mikołajowe paczki zawierały produkty ze zbiórek żywności.

Baner "Opowiedz"

Fundacja SFL


Zobacz również

Skip to content