Wybrano najlepsze filmy w konkursie „Opowiedz… 2017”

Baner "Opowiedz"

Konkurs „Opowiedz…” jest organizowany co roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalne Ośrodki Działaj Lokalnie w ramach Programu Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. W bieżącym roku konkurs był ogłoszony na dwa lata 2017-2018.

Zdjęcie grupowe

Do konkursu mogą przystąpić grupy i organizacje realizujące w danym roku projekty Działaj Lokalnie. Fundacja Sokólski Fundusz Lokalny ogłosiła konkurs „Opowiedz…2017” we wrześniu 2017 r. Spośród 18 realizatorów projektów z 5-ciu gmin (Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Szudziałowo, Nowy Dwór i Suchowola) swoje udziały w konkursie zgłosiło 7 grup: Koło Rękodzielnicze przy Muzeum Ziemi Sokólskiej, Klub Żeglarski Żagiel w Sokółce, Stowarzyszenie „Placówka”, Biblioteka Publiczna w Sokółce, Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Szudziałowo, Stowarzyszenie UTW w Sokółce.

Wszystkie zgłoszone prace spełniały kryteria regulaminu: filmiki i prezentacje multimedialne nie trwały dłużej niż 2,5 minuty, opowiadały ciekawie o tym co działo się w czasie realizacji projektu. Komisja w składzie: Marta Andrukiewicz z Fundacji „SFL” (Przewodnicząca Komisji), Dorota Biziuk (Urząd Miejski w Sokółce), Krystyna Kostera (Sokólski Ośrodek Kultury), Martyna Tochwin (Nowiny Sokólskie) dokonała oceny prac i wybrała po jednym najlepszym filmie z każdej kategorii:

  • Klub Żeglarski Żagiel – kategoria “człowiek”, przyznana nagroda 200 zł,
  • Koło Rękodzielnicze – kategoria “miejsce”, przyznana nagroda 140 zł,
  • Stowarzyszenie „Placówka” – kategoria “motyw”, przyznana nagroda 140 zł.

Autorzy prac odebrali nagrody podczas spotkania opłatkowego 15 grudnia 2017 r. Wyróżnione prace zostaną wysłane na ogólnopolski konkurs Opowiedz do Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Opowiedz za dwa lata 2017-2018 będą ogłoszone na początku 2019 r. Nagrody w Ogólnopolskim konkursie będą znacznie wyższe niż w konkursie lokalnym. Za pracę w edycji z 2015 roku nagrodę w kwocie 1000 zł otrzymał Klub Żeglarski Żagiel z Sokółki. Fundacja SFL konkurs 2018 ogłosi w przyszłym roku po rozdaniu grantów na Działaj Lokalnie. Warto się zgłosić!

Środki na „Działaj Lokalnie” i „Opowiedz…” pochodzą od Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i z Funduszy zebranych przez Ośrodki Działaj Lokalnie. Na program Działaj Lokalnie Fundacja musi zebrać kwotę minimum 20.000 zł. W związku z tym Fundacja apeluje do wszystkich podatników aby w swoich zeznaniach podatkowych wskazali Fundację SFL, która przeznaczy 1%, między innymi, na program Działaj Lokalnie. KRS 0000026308

Zapraszamy do obejrzenia wyróżnionych filmów:

Klub Żeglarski Żagiel – ”Wakacje z Piratami”
https://www.youtube.com/watch?v=RdMzaVZ6sWg&feature=youtu.be

Stowarzyszenie „Placówka” – “Moda na rodzinę”
https://www.youtube.com/watch?v=QR0BXua6fds&t=5s

Koła Rękodzielniczego przy Muzeum Ziemi Sokólskiej “Ogródek ”
https://www.youtube.com/watch?v=ozmxuTmmkHU&feature=youtu.be

Fundacja SFL


Zobacz również

Skip to content