„Dziewczyny” miały promocję w Warszawie

Najnowszy tomik wierszy Leonardy Szubzdy z Sokółki doczekał się promocji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Tomik nosi tytuł „Dziewczyny”. Warszawską promocję zorganizowała Profesor Teresa Zaniewska – Pełnomocnik Rektora ds. Kultury Regionów Wiejskich. Odbyła się ona we wtorek 14 listopada 2017 roku.

Leonarda Szubzda

Spotkanie z udziałem Pani Leonardy prowadził Waldemar Smaszcz, historyk literatury, krytyk literacki, eseista i tłumacz z Białegostoku.

-Byłam u Państwa trzy lata temu. Promowałam wówczas swój tomik poezji pt. „cdn…”. Taki tytuł stanowił niejako zobowiązanie do napisania jeszcze czegoś, do nadania mojej twórczości dalszego ciągu. I oto mogłam dzisiaj przyjechać z najnowszym wydawnictwem – powiedziała sokólska poetka do uczestników spotkania.

Na początek Pani Leonarda przybliżyła zebranym miejsce, w którym mieszka wraz z mężem – wiekowy dom w Rozedrance Starej. W 2015 roku budynek ten zajął pierwsze miejsce w 11. edycji Konkursu na Najlepiej Zachowany Zabytek Budownictwa Drewnianego w województwie podlaskim.

-To dom, który ma duszę – podkreśliła poetka.

Prezentacji książki „Dziewczyny” dokonał Waldemar Smaszcz.

-Pamiętajmy, że młodość to nie tylko wiek, ale stan ducha. Jeżeli ktoś potrafi zachwycać się urodą świata, to ciągle jest młody, jest tą tytułową dziewczyną – powiedziała Leonarda Szubzda.

Mamy przed sobą wiersze, które potrafią nieść nadzieję. Dla takich utworów powinno się stawiać pomniki – dodał Waldemar Smaszcz.

Spotkanie uświetnił występ muzyczny Justyny Bacz i Piotra Sawickiego.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content