UKS Batory zaliczył bardzo udane zawody pływackie

4 listopada 2017 r. zawodnicy UKS Batory wzięli udział w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Michałowa w pływaniu z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zgłoszonych było w sumie 305 zawodników z 12 klubów.

Pływacy UKS Batory

Reprezentantów UKS Batory było 13: Aleksandra Kaźmierczak, Oliwia Zubrzycka, Maja Zubrzycka, Wiktoria Kunda, Julia Miejłuk, Magdalena Ciuchno, Oskar Kondrat, Oskar Kochanowicz, Konrad Zielenkiewicz, Kamil Zajkowski, Szymon Mucuś, Dawid Kretowicz, Mateusz Czarnowicz. Wyjazd okazał się bardzo udany. Medalowym hat-trickiem mogą pochwalić się 3 osoby. Ola Kaźmierczak zdobyła złoto na dystansie 100m stylem zmiennym oraz 2 srebrne medale: na 50m stylem klasycznym oraz 100m stylem dowolnym. Dało jej to trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Pokazuje to jej wszechstronność a każde kolejne zawody przynoszą nowe „życiówki”. 

Dwóch Oskarów może pochwalić się takim samym dorobkiem medalowym: po 2 złote i jeden srebrny krążek. Oskar Kondrat wygrał rywalizację na 50m stylem motylkowym i 50 metrów stylem grzbietowym. Był drugi na 100m stylem zmiennym gdzie przegrał tylko ze swoim kolegą – Oskarem Kochanowiczem. Ten zdobył jeszcze złoto na 50m stylem klasycznym oraz srebro na 50m stylem dowolnym. Obaj chłopcy uplasowali się na podium dla najlepszych zawodników w swoim roczniku. Oskar Kochanowicz zajął pierwsze miejsce a Oskar Kondrat trzecie. Do grona multimedalistów dołączyła także Julia Miejłuk zdobywając 2 brązowe medale na dystansach 50m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym. Swój najważniejszy dotąd medal (srebro) zdobyła Wiktoria Kunda w konkurencji 50m stylem klasycznym. Można powiedzieć, że to jej debiut medalowy a osiągnęła go bardzo konsekwentną i dojrzałą pracą wybiegającą poza zwyczajny trening. Zajęła także wysokie 6 miejsce w klasyfikacji generalnej. Ogromne gratulacje! Po jednym brązowym medalu zdobyli Maja Zubrzycka oraz Kamil Zajkowski, oboje w konkurencji 50m stylem motylkowym. O podium otarli się też Mateusz Czarnowicz i Konrad Zielenkiewicz, zajmując 4 miejsca na dystansie 100m stylem klasycznym.

Cieszy ciężka praca naszych zawodników na treningach, ich zaangażowanie i poświęcenie. Z każdymi kolejnymi zawodami osiągają coraz lepsze wyniki, poprawiają czasy życiowe, odkrywają nowe techniki a czasem i całe style. Kolejne zawody odbędą się już niedługo w Sokółce.

UKS Batory

Skip to content