Omega wróciła z Michałowa z workiem medali

W sobotę, 4 listopada 2017 r. zawodnicy UKS Omega Sokółka wzięli udział w V Międzynarodowych Mistrzostwach Michałowa w pływaniu z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W zawodach startowało 305 zawodników z 13 klubów sportowych z województwa podlaskiego, lubelskiego oraz klub z Białorusi. Pływacy z UKS OMEGA Sokółka przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego zdobyli w tej rywalizacji 30 medali: 11 złotych, 13 srebrnych oraz 6 brązowych. W rankingu medalowym klub zajął trzecie miejsce.

Zawody były rozgrywane w pięciu kategoriach wiekowych: rocznik 2007 i młodsi, 2006, 2005, 2004-2003 oraz 2002 i starsi.

Na podiumW najmłodszej kategorii wiekowej rocznik 2007 i młodsi świetnie zaprezentował się Sebastian Michałowski, dla którego były to drugie zawody w karierze. Sebastian w rywalizacji z rok starszymi zawodnikami zdobył brązowy medal w wyścigu na 50m stylem klasycznym. Był też czwarty na dystansie 50m stylem grzbietowym. Wśród dziewcząt z tego rocznika Monika Malicka  dwukrotnie „otarła się” o podium, była czwarta w wyścigach na 50m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym. Do rywalizacji dzielnie włączyli się także Weronika Leosz i Jakub Ignatowicz, którzy ustanowili swoje pierwsze rekordy życiowe.

W roczniku 2006 wspaniale spisały się Iga Kuklicz i Oliwia Radel, które zdobyły po trzy medale. Iga wywalczyła złoto na 100m stylem zmiennym i dwa srebra na dystansach 50m stylem dowolnym i 50m stylem klasycznym /nowy rekord klubu/. Zajęła też drugie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę  imprezy w swoim roczniku (suma punktów Fina za 3 starty). Oliwka Radel zaprezentowała się także z bardzo dobrej strony, zajmując dwukrotnie drugie miejsce na dystansach 50m stylem motylkowym i 100m stylem klasycznym. Była też trzecia na 100m stylem dowolnym. Dobrze spisał się  Michal Miszkin, który był dwukrotnie czwarty w wyścigach na 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem zmiennym.

W roczniku 2005 z udane starty zaliczyli się Oliwia Steć oraz Daniel Mrozowicz. Oliwka trzykrotnie stawała na podium zdobywając złoty medal na 100m stylem klasycznym, srebrny na 100m stylem zmiennym i brązowy na 50m stylem klasycznym. Daniel nie miał sobie równych w stylu klasycznym zdobywając dwa złote medale na dystansach 50m i 100m.

W roczniku 2004-2003 zawodnicy omegi zdobyli najwięcej medali. Bardzo dobre starty zaliczyła Zuzanna Rogowicz bijąc we wszystkich startach rekordy życiowe i zdobywając dwa srebrne medale na dystansach 100m stylem grzbietowym oraz 100m stylem  dowolnym. Była też czwarta na w wyścigu na 50m stylem motylkowym. W tym samym roczniku poza konkurencją była Agnieszka Ancypo wygrywając wszystkie swoje wyścigi. Agnieszka zwyciężyła na dystansach 100m stylem zmiennym (nowy rekord klubu), 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem motylkowym. Nasza pływaczka w klasyfikacji końcowej zawodów została najlepszą zawodniczką imprezy w roczniku 2004-2003. Znakomicie popłynął Eryk Michałowski, który zdobył również trzy medale: złoto na 50m stylem klasycznym i 2 brązy na 50m stylem dowolnym oraz 100m stylem zmiennym. Eryk we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy klubu a klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej zajął trzecie miejsce. Do grona medalistów w tym roczniku dołączyła Julia Sołoniewicz, która także trzykrotnie stawała na podium. Dwukrotnie była druga w wyścigach na 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym oraz trzecia w wyścigu na 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2002 i starsi  Gabriela Czarnowicz trzykrotnie stawała na najwyższym podium zdobywając złote medale na dystansach 50m stylem motylkowym,  50m i 100m stylem  grzbietowym. Gabriela Poczobutt Odlanicka zdobyła  trzy srebrne medale na dystansach 50m i 100m stylem klasycznym oraz 50m stylem motylkowym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę imprezy w tej kategorii wiekowej Gabrysia Czarnowicz zajęła drugie a Gabrysia Poczobutt Odlanicka była trzecia.

Wiele emocji dostarczyły wyścigi sztafet 4x 50m stylem zmiennym z kategorii open. Sztafeta dziewcząt w składzie A. Ancypo, G. Czarnowicz, J. Sołoniewicz G. Poczobutt Odlanicka zdobyła srebrny medal.

Wielkie podziękowania należą się rodzicom naszych pływaków, którzy licznie przybyli na zawody i z wielkim entuzjazmem dopingowali zawodników.

UKS Omega

 


Zobacz również

Skip to content