Pasowanie na uczniów w SP3

Zdjęcie grupowe

27 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbyła się uroczystość „Pasowania na Uczniów”.

Pierwszaki przygotowywały się do tego ceremoniału od początku roku szkolnego, nie tylko pilnie pracując na lekcjach, ale również poprzez naukę wierszyków, piosenek i tańca. Do ceremonii przygotowywała je wychowawczyni, pani Dorota Kamińska.

W dzień pasowania panowała niezwykle uroczysta atmosfera, którą podkreślał galowy strój uczniów oraz obecność wielu ważnych gości: Burmistrza Sokółki pani Ewy Kulikowskiej, Zastępcy Burmistrza pana Adama Kowalczuka, dyrektor szkoły pani Anny Andrzejewskiej, dyrektor pani Marii Zaulicznej, wychowawczyń z przedszkola, przedstawicieli Rady Pedagogicznej, opiekunów Samorządu Uczniowskiego, rodziców. 

Pierwszakom w części artystycznej i w realizacji zadań poprzedzających pasowanie pomagały koleżanki z klasy czwartej. Występ odbywał się na tle wspaniałej dekoracji, przygotowanej tradycyjnie przez panią Jolantę Paruk i adresowaną indywidualnie do tej konkretnej klasy. Wszystko wspaniale się udało, dzieci pięknie się zaprezentowały i zostały przyjęte do grona uczniowskiej braci. Aktu pasowania dokonały pani burmistrz wraz z panią dyrektor. Miłym akcentem było wręczeniem nowo mianowanym żaczkom drobnych upominków od Samorządu Uczniowskiego. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek i zabawy prowadzone przez dziewczęta z Samorządu Szkolnego.

SP3

Skip to content