I Memoriał im. Edmunda Mackiewicza w tenisie stołowym

15 października 2017 r. w Sokółce odbył się I Memoriał im. Edmunda Mackiewicza w tenisie stołowym.

Memoriał 2017

Edmund Mackiewicz był pierwszym prezesem Sokólskiego Klubu Tenisa Stołowego, zawodnikiem sokólskiego klubu oraz wielkim pasjonatem tenisa stołowego. Był znaną i szanowaną postacią w Podlaskim Związku Tenisa Stołowego oraz w Polskim Związku Tenisa Stołowego, zajmował czołowe miejsca w ogólnopolskich turniejach weteranów.

W zawodach wzięło udział 68 zawodników, którzy przybyli z województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Zawody rozgrywane były w 3 kategoriach: I kat. do lat 60, II kat. powyżej 60 lat i III kat. open deble.

W kat. do lat 60, zwyciężył Maciej Dobrowolski z Łomży, który w pięciosetowym pojedynku pokonał Romana Skrzekuta z Bryzgiela. 3 miejsce zajął Kazimierz Żyliński z Suwałk, który po 45 minutowym pojedynku pokonał zawodnika SKTS Sokółka Krzysztofa Lubeckiego. Wśród tenisistów kat. II najlepszym zawodnikiem okazał się Tadeusz Zdzienicki, który ma bogatą przeszłość w zawodowym podlaskim tenisie stołowym. Pan Tadeusz pokonał kolegę z Białegostoku Krzysztofa Rusiłowicza, natomiast 3 miejsce wywalczył Jerzy Żukowski z SKTS. Kategoria III należała do pary deblowej SKTS-u Karola Żukowskiego / Krzysztofa Lubeckiego. Debliści SKTS Sokółka przegrywając już w finale w setach 0-2 z parą z okolic Suwałk Michałem Bronakowskim / Romanem Skrzekutem, prowadzeni głośnym dopingiem kibiców odnieśli zwycięstwo wygrywając 3-2!