Powitanie jesieni z książką

W ramach spotkań ph. „Powitanie jesieni z książką” Biblioteka Publiczna w Sokółce zaprosiła poetkę Panią Krystynę Gudel. W trzech oddzielnych spotkaniach wzięły udział dzieci z Przedszkola Nr 1, Przedszkola Nr 3 oraz uczniowie klasy IIa i kl IIIb z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce.

Zdjęcie grupowe

W trakcie zajęć Pani Krystyna zaprezentowała dzieciom swoją twórczość z najnowszego tomiku wierszy dla dzieci „Którędy do domu?”. Przedszkolaki i uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ciekawością brały udział w przygotowanych zabawach. Atrakcji nie brakowało: było głośne czytanie, wspólna zabawa, rozwiązywanie zadań matematycznych, zagadek. Wielką przyjemność sprawiło dzieciom wcielenie się w rolę bohaterów poszczególnych wierszy. Za pomocą zaczarowanej różdżki najmłodsi mogli zamienić się w ptaki, grzybki, kwiaty.

Największe zainteresowanie wzbudziła jednak zaprezentowana kolekcja ołówków z różnych stron Polski i świata. Kolorowe, w różnych rozmiarach i kształtach były prawdziwą sensacją. Dzieci były zachwycone spotkaniem. Na pamiątkę otrzymały wiersz napisany specjalnie z myślą o nich.

Krystyna Gudel jest emerytowaną nauczycielką nauczania zintegrowanego oraz języka polskiego. Przez wiele lat pracowała w Szkole Podstawowej w Zabielu oraz Zespole Szkół w Jaświłach. Mieszka z rodziną w Suchowoli. Pani Krystyna jest autorką wierszy dla dzieci i dorosłych zgromadzonych w tomikach: „Sądy pozostawione”, „Stopy na ścieżkach”, „Tam się urodziły tęsknoty”, „Stąd”. Stworzyła również przewodnik po gminie Suchowola pt. „Pomiędzy wschody, a zachody wpisana”. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień w konkursach poetyckich.

(KB)


Zobacz również

Skip to content