Egzotyczne klimaty w Starej Kamionce

16 sierpnia 2017 r. egzotyczne klimaty zawitały do Filii Bibliotecznej w Starej Kamionce. Dzięki zajęciom zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Sokółce młodzi czytelnicy mieli okazję poznać tradycje oraz obyczaje panujące w Azji oraz Afryce.

Zajęcia rozpoczęto od głośnego czytania

Zajęcia rozpoczęto od głośnego czytania, które miało wprowadzić uczestników w klimat panujący na omawianych kontynentach. Głównymi bohaterami książek byli ulubieńcy dzieci –zwierzęta. Podczas spotkania każdy mógł spróbować swoich sił w jedzeniu ryżu w tradycyjny, azjatycki sposób – za pomocą pałeczek. Na kocyku wraz z książeczkami na najmłodszych czekały również kolorowanki oraz wyklejanki. Każdy chętny uczestnik mógł wziąć udział w  malowaniu twarzy oraz robieniu tatuaży.

Sportowym akcentem był pokaz taekwon–do zaprezentowany przez klub Combat Sports Academy oraz zajęcia z jogi poprowadzone przez Panią Ewę Rajżewską-Bieszczad. Zarówno młodzi czytelnicy, jak i dorośli mieli okazję spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Ćwiczenia były doskonałą formą zadbania o zdrowie oraz możliwością zrelaksowania się.

Po wspólnej podróży w egzotyczne klimaty przyszła pora na zabawę! Było: przeciąganie liny, zabawa z chustą animacyjną, gra w dwa ognie, gra w „gorącą piłkę”, puszczanie latawca i wiele innych ciekawych zabawach, z którymi dzieci poradziły sobie z wielkim powodzeniem.

Na najbliższe, wakacyjne zajęcia zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Sokółce 22 sierpnia 2017 r.

Marta Bielska

Skip to content