Wakacje w mieście

W piątek 14 lipca nad zalewem sokólskim zakończył się I turnus „Wakacji w Mieście 2017”. Uczestniczyły w nim dzieci z roczników 2008-2010. Organizatorzy „Wakacji w Mieście” to: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, Sokólskie Centrum Sportu i Rozrywki.

Na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce czytamy: „Ostatni dzień naszych pierwszych półkolonii postanowiliśmy spędzić nad wodą, toteż wszystkie grupy uzbrojone w stroje i akcesoria kąpielowe miały możliwość popluskania się w wodzie. Żeglarze, tak jak w poprzednich dniach spędzili kilka godzin za sterami łódek, w ostatnim dniu mogli zademonstrować dla pozostałych wczasowiczów, czego nauczyli się podczas całotygodniowych zajęć. Z kolei tancerki w tej wspaniałej scenerii tańczyły w takt zumby – część dziewczynek skakała na plaży, natomiast kilka z nich postanowiło sprawdzić się w aqua zumbie;). Nasi sportowcy większość czasu wykorzystali na „pokopanie” piłki, część dzieciaków pochłonęła siatkówka plażowa, której trening przeprowadzały urocze instruktorki z UKS MIKOLO. Po całym dniu pozytywnych szaleństw wygłodniałym dzieciom, bo jak wszyscy wiemy woda „wyciąga”, kiełbaska z ogniska smakowała wybornie;). W międzyczasie odwiedzili nas wyjątkowi goście – funkcjonariusze Straży Pożarnej i Policji, którzy przeprowadzili krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa nad wodą. Była pierwsza pomoc, bliskie spotkanie z fantomem i niezwykle realistycznym topielcem oraz pokaz wozu strażackiego.

Na końcowym podsumowaniu pierwszego tegorocznego wypoczynku nie mogło zabraknąć „sztabu dowodzącego” – odwiedziła nas kierownik obozu Anna Lisowska, której towarzyszyli Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz oraz Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk. Tradycyjnie już – wszystkim obozowiczom zostały wręczone pamiątkowe koszulki. Cały ten pożegnalny akcent uwieczniliśmy na wspólnej fotografii.

Z tego miejsca dziękujemy naszym wspaniałym instruktorom i opiekunom za sprawowaną nad dziećmi pieczę:

  • Annie Lisowskiej – kierownikowi wypoczynku,
  • Inessie Tokhvin – wychowawcy grupy tanecznej,
  • Paulinie Sawickiej – wychowawcy grupy żeglarskiej,
  • Krystianowi Markowskiemu – wychowawcy grupy sportowej,
  • Zdzisławowi Sidorowiczowi – wychowawcy grupy sportowej,
  • Annie Kuklicz – instruktorowi tańca,
  • Pawłowi Bronowiczowi – instruktorowi żeglarstwa,
  • Waldemarowi Fiszer – instruktorowi żeglarstwa.

Wypoczynek dzieci pod nazwą „Wakacje w Mieście 2017” jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Sokółce.

Od poniedziałku 17 lipca swoją przygodę z „Wakacjami w Mieście 2017” rozpoczęła nowa 45-osobowa grupa z roczników 2004-2007.”

(UM), na podstawie materiałów OSiR Sokółka, Fot. D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content