Sokółka będzie miała wiadukt

30 mln złotych zabezpieczyli w przyszłorocznym budżecie radni Sejmiku Województwa Podlaskiego na budowę wiaduktu nad torami przy ul. Kryńskiej w Sokółce. Dyskusja na ten temat odbyła się podczas sesji w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku w poniedziałek 19 czerwca 2017 roku. Uczestniczyła w niej Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Sesjw w Urzędzie Marszałkowskim w BiałymstokuW trakcie sesji Sejmiku radni dyskutowali nad projektem uchwały w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej województwa. Chodziło m.in. o zabezpieczenie w budżecie na 2018 rok kwoty 30 mln zł na budowę wiaduktu w Sokółce, potężnej estakady nad torami wraz z drogami dojazdowymi.

– Skąd taki wysoki koszt budowy wiaduktu? – dopytywał się przewodniczący Sejmiku Jarosław Dworzański.

O kosztach inwestycji mówił Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Józef Sulima. W imieniu mieszkańców i przedsiębiorców prosiła radnych o akceptację dla tej inwestycji burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

– To jak najbardziej uzasadniona inwestycja, mamy obiecane w ministerstwie 15 mln zł i jest to ustna obietnica, niemniej jednak w prognozie musimy uwzględnić 30 mln zł  – przekonywał Marszałek Jerzy Leszczyński.

Symboliczne wbicie szpadla pod budowę wiaduktu ma nastąpić już na przełomie października i listopada br. Planowane zakończenie inwestycji to koniec 2018 roku.

Po zakończeniu sesji, Pani Burmistrz napisała na swoim Facebooku: „Można? Można! 26:1 – czyli budowa wiaduktu na ul. Kryńskiej już tuż, tuż:) Pamiętacie, jak tydzień temu pisałam o tym, abyście trzymali kciuki? Tak, 12.06.2017 referowałam potrzebę budowy wiaduktu, a chwilę potem Zarząd Województwa zagłosował ZA! Były też Komisje Sejmiku – tam też broniłam i argumentowałam potrzebę sokółczan:). Wczoraj na sesji Sejmiku też pilnowałam naszej sprawy i UDAŁO SIĘ!!! Natomiast nie było lekko, a kilka miesięcy mojego życia, ciągłe wizyty u marszałków, dyrektorów, urzędników, radnych wojewódzkich … – BYŁO WARTO!
Bardzo dziękuję całemu Zarządowi Województwa, czyli Marszałkom: Jerzemu Leszczyńskiemu, Maciejowi Żywno, Annie Naszkiewicz, Stefanowi Krajewskiemu, Bogdanowi Dyjuk, naszemu Posłowi na Sejm RP Mieczysławowi Kazimierzowi Baszko, Radnym Wojewódzkim – w tym naszemu radnemu Krzysztofowi Krasińskiemu, Skarbnikowi Henrykowi Gryko, Dyrektorowi Leszkowi Lulewiczowi i Dyrektorowi Józefowi Sulimie oraz wszystkim urzędnikom, moim kolegom i przyjaciołom, którzy mnie wspierali w tej sprawie :).”

(UM) Na podstawie: wrotapodlasia.pl


Zobacz również

Skip to content