Młodzież z Sokółki z wizytą w Parlamencie

Jak pracują Posłowie i Senatorowie dowiedziała się Młodzieżowa Rada Miejska z Sokółki podczas pobytu w Parlamencie. Młodzież zwiedziła Sejm i Senat w ramach wycieczki do Warszawy we wtorek 20 czerwca 2017 roku. Wyjazd odbył się z inicjatywy Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Młodzież w Sejmie

Rolę przewodnika po Parlamencie pełnił Poseł z Sokółki Mieczysław Kazimierz Baszko. Opiekunką grupy była Monika Klim z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce.

-Pamiętam swoją pierwszą wizytę w Sejmie. Było to w 1992 roku. Pracowałem wtedy jako nauczyciel wychowania fizycznego w sokólskiej Szkole Podstawowej nr 4. Przyjechałem do Warszawy z grupą młodzieży i wspólnie zwiedziliśmy Sejm – przypomniał Poseł Mieczysław Kazimierz Baszko.

Członkowie Młodzieżowej Rady Miejskiej mieli okazję przyjrzeć się obradom Sejmu i poznać historię polskiego parlamentaryzmu.

Po wyjściu z Parlamentu uczniowie spotkali grupę sołtysów z sokólskiej gminy, którzy tego dnia razem z Burmistrz Sokółki Ewą Kulikowską przyjechali do Warszawy, aby wziąć udział w rozstrzygnięciu konkursu Krajowej Agroligi. Wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcie pod Sejmem.

W trakcie pobytu w stolicy uczniowie zwiedzili również warszawskie Łazienki Królewskie.

(UM) Fot.: D. Biziuk, MRM


Zobacz również

Skip to content