Narciarki SkiTeam Sokółka zdominowały Puchar Podlasia

11 czerwca 2017 roku w uzdrowisku Supraśl rozegrano Puchar Podlasia w biegach na nartorolkach. W tej imprezie narciarskiej wystąpił w jedenastoosobowym składzie SkiTeam Sokółka złożony z narciarek ze Starej Kamionki i Malawicz. 

W zawodach uczestniczyło kilkudziesięciu najlepszych narciarzy województwa podlaskiego, którzy startowali stylem dowolnym na dystansach od 10 km (seniorzy) do 1 km dla najmłodszej kategorii (klasy IV i młodsi). Celem zawodów było propagowanie biegów na nartorolkach jako dobrą formę aktywnego wypoczynku.

Zmagania sportowców uświetnił start Mistrza Polski seniorów w biegach narciarskich Daniela Iwanowskiego reprezentującego barwy Rawy Siedlce, Mistrzyni Polski juniorek D w biegach narciarskich Hanny Popko reprezentującej barwy UKS Hubala Białystok. Nie zabrakło też i naszej brązowej medalistki Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach z 2016 roku w kategorii juniorka E – Kasi Rećko z UKS Orliki w Starej Kamionce.

Po raz pierwszy w historii sokólskich biegów narciarskich wszystkie miejsca na podium w kategorii juniorka E i D należały do nas. Zawodnicy ze szkół sportowych z Supraśla i Białegostoku zostali dosłownie zdeklasowani.  Bardzo dobrze pobiegła na dystansie 1 km Kasia Rećko ze Starej Kamionki, która pokonała wszystkie rywalki i stanęła na najwyższym stopniu podium. Srebro wywalczyła Ela  Łowczecka ze Startu Malawicze zaś o brązowy medal powalczyła Ula Kucharewicz z Orlików Stara Kamionka. Bardzo dobrze wypadła najmłodsza narciarka Maria Borys z Malawicz, ucz. kl. II, która startując ze starszymi rywalkami zapewniła sobie 6 lokatę.

Najliczniejszą grupę startujących juniorek D stanowiły dziewczęta z klas V i VI. Walczyły one na dystansie 2 km. W biegu tym żadnych szans swoim przeciwniczkom nie dała Julia Zajczyk – zawodniczka UKS Start Malawicze, która na metę dotarła z 42 sekundową przewagą. Na podium obok ,,złotej Julki” stanęły jej klubowe koleżanki – srebro wywalczyła Magda Ignatowicz zaś brąz przypadł Zuzi Czabatorowicz. Natomiast o czwarte miejsce musiała powalczyć zawodniczka Orlików Stara Kamionka – Natalia Czeremcha. Ewa Rećko zostałą sklasyfikowana została poza pierwszą szóstką.

Jednak najwięcej emocji dostarczył bieg juniorek C na dystansie 3 km. W biegu tym wystartowały nasze zawodniczki ze Startu Malawicze: Natalia Fiedorec i Kamila Rećko oraz m.in. aktualna Mistrzyni Polski juniorek D w biegach narciarskich Hanna Popko. Wola walki, motywacja i ambicja naszych narciarek była imponująca. Dziewczyny dały czadu! Radość w SkiTeamu Sokółka była niesamowita, gdy speaker otrzymał wyniki biegu i ogłosił, że Mistrzynią Pucharu Podlasia w biegu na 3 km została Natalia Fiedorec, która pokonała o 12 sekund Mistrzynię Polski. Brawo Natalka! Dla młodszej Kamili zabrakło kilku sekund aby stanąć na podium, zajęła czwarte miejsce.

Organizator Podlaski Okręgowy Związek Narciarski, Podlaska Federacja Sportu oraz Zespół Szkół Sportowych w Supraślu, UKS Hubal Białystok i producent polskich nartorolek Rollspeed z Ogrodniczek ufundowali wszystkim medalistom pamiątkowe  medale i nagrody rzeczowe. Natomiast mistrzyniom Natalii Fiedorec i Kasi Rećko zostały ufundowane nartorolki.

Przed narciarkami krótki okres roztrenowania. Jednak dla wielu a nich wakacje będą bardzo pracowite. Czekają na nie dwa obozy: pierwszy siłowo-techniczny w Szelmencie i drugi wytrzymałościowy nad Zalewem Siemianówka. We wrześniu wszyscy będziemy mogli dopingować sokólskie narciarki podczas Mistrzostw Podlasia w biegach na nartorolkach w Sokółce a najlepsze z nich będą walczyć o medale Mistrzostw Polski w Marklowicach.

Jako trener wszystkim moim narciarkom dziękuję za trud włożony w wielogodzinne treningi, setki przejechanych kilometrów oraz wiader wylanego potu. Ale satysfakcja i nagroda była tego warta. Dziękuję również rodzicom, panu Wojtkowi Borys i Wojtkowi Czabatorowicz za pomoc w dowozie narciarek na zawody.

Trener Piotr Zaręba

Skip to content