Majowe Dni Książki w Boguszach

Wieloletnią tradycją Szkoły Podstawowej w Boguszach jest uroczyste obchodzenie Majowych Dni Książki. W tym czasie są organizowane różne akcje, konkursy, apele i inscenizacje, które mają na celu zachęcić uczniów do częstego sięgania po książki i systematycznego korzystania z zasobów szkolnej biblioteki i czytelni.

Rodzinne Bajanie w Boguszach

19 maja 2017 r. bibliotekarki – panie Marta Fornal i Justyna Kondrat – przeprowadziły konkurs recytatorski pt. „Rodzinne bajanie”. Jego celem była integracja społeczności lokalnej, rozbudzenie dziecięcej wyobraźni oraz rozwój zainteresowań literackich i poetyckich pasji uczestników. W konkursie wystąpiło 19 osób, w tym uczniowie, ich mamy oraz młodsze rodzeństwo. Recytatorzy prezentowali zarówno znane, jak i te mniej popularne wiersze polskich poetów: Jana Brzechwy, Agnieszki Frączek i Juliana Tuwima.

Jury miało niełatwe zadanie z wyborem najpiękniejszych interpretacji tekstów. Ostatecznie postanowiono, że I miejsce należy się za brawurową prezentację utworu Juliana Tuwima pt. „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” rodzinie Czopurów (Mai, Szymonowi i pani Helenie), II miejsce przyznano rodzinie Mozalewskich (Krystianowi i Kamili) za recytację wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy, a na III miejscu uplasowała się rodzina Jackiewiczów (Maja i Julia) prezentując utwór pt. „Ślimak” Jana Brzechwy.

Ponadto, podczas obrad jury, uczniowie klas IV-VI, należący do Klubu Przyjaciół Biblioteki, umilili publiczności czas oczekiwania na wyniki konkursu przedstawiając apel wzbogacony prezentacją multimedialną pt. „Dlaczego warto czytać książki?”.

Wszyscy recytatorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i pięknymi wydaniami baśni.

Dziękujemy uczestnikom za udział w „Rodzinnym bajaniu”  i mamy nadzieję, że takich miłych, rodzinnych spotkań na terenie szkoły będzie coraz więcej.

Marta Fornal


Zobacz również

Skip to content