Świątecznie w Starej Kamionce

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce czują już atmosferę Świąt Wielkanocnych.

Malowanie pisanek wielkanocnych

Przygotowaniu duchowemu służyło uczestnictwo wszystkich dzieci pod opieką nauczycieli w rekolekcjach wielkopostnych zorganizowanych w kościele p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Uczniowie wzbogacali wiedzę o tradycjach wielkanocnych podczas zajęć szkolnych oraz zorganizowanych przy współpracy z partnerami zewnętrznymi. Najmłodsze przedszkolaki, a w ramach zajęć świetlicowych – także uczniowie z klas I-V uczestniczyli w spotkaniu na temat wielkanocnych zwyczajów w filii Biblioteki Publicznej w Starej Kamionce.

7 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy VI i IV gościli w Muzeum Ziemi Sokólskiej, gdzie panie przedstawiły dawne ludowe tradycje i zwyczaje wielkanocne, porównując je z dzisiejszymi czasami. Podczas wszystkich zajęć uczniowie chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami. Pod kierunkiem pani Edyty Wiśniewskiej i Aleksandry Pluta z sokólskiego muzeum dzieci z ogromnym zaangażowaniem  uczyły się zdobić jajka metodą batiku.

W środę 12 kwietnia w szkole rozstrzygnięty został konkurs na ozdobę wielkanocno-wiosenną. Zadaniem młodszych dzieci było ozdobienie jajka dowolną techniką, zaś uczniowie klas V-VI wykonywali witraż. Wszystkie prace stanowią piękną dekorację na korytarzu szkolnym.

Samorząd Uczniowski przygotował też niespodziankę bazującą na typowo anglosaskiej zabawie wielkanocnej „egg hunt”. Dzieci z przejęciem szukały pochowanych w całej szkole jajek z niespodzianką – pytaniem dotyczącym tradycji świątecznych (polskich i brytyjskich). Nagrodą za poprawną odpowiedź było jajko czekoladowe. Niektórym dopisało jeszcze więcej szczęścia – ci, którzy wylosowali „Wielkanocne Koło Ratunkowe”, będą mogli do końca tego roku szkolnego „uratować się” od niezadowalającej oceny. To taki bonus od Wielkanocnego Króliczka!

Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce życzy wszystkim mieszkańcom powiatu sokólskiego wesołych Świąt Wielkanocnych.

Joanna Gejdel


Zobacz również

Skip to content