Srebro Aleksandry Stupak

Aleksandra Stupak

W dniach 1-2 kwietnia 2017 r. Białystok gościł najlepszych zawodników z całego naszego województwa, którzy walczyli o tytuł najlepszego szachisty, wśród dziewcząt i chłopców do lat 7 (w sobotę) i lat 8 (w niedzielę). Turniej rozegrano na dystansie 9 rund, w tempie 10 minut + 5 sekund za każdy ruch.

LUKS Orient Sokółka reprezentowało 14 zawodników. Świetnie zaprezentowała się właśnie Aleksandra Stupak, która zdobyła 7 z 9 punktów i pewnie zdobyła srebrny medal wśród dziewcząt do lat 7. Niewiele zabrakło do pierwszego miejsca, bo w partii ze złotą medalistką miała ogromną przewagę, jednak wykonała nieprawidłowy ruch i przegrała partię.

Bardzo cieszą postępy w grze. Wielu zawodników zdobyłoby swoje pierwsze kategorie lub je podwyższyło, jednak regulamin turnieju to wykluczał.

Klub w mistrzostwach godnie reprezentowali: Adrian Pieszko, Patrycja Hapoń, Julia Kozłowska, Lena Hanczaruk, Jan Giełażyn, Filip Górka, Dominika Górka, Łukasz Szydłowski, Piotr Stańczuk, Kornel Woronko, Gabriel Zajkowski, Ewa Mudrewicz, Dominik Wilczyński.

Za świetne przygotowanie do gry zawodników odpowiadają: Instruktor FIDE Tomasz Kozłowski, Karol Milewski, Kacper Widelski oraz od niedawna Wojciech Miakisz.

Podziękowania należą się licznej grupie rodziców za dowóz na turniej i opiekę nad dziećmi podczas turniejów, doping i zdjęcia. LUKS Orient pokrył koszty wpisowego.

Autorzy zdjęć: R. Górka, J., K. Stupak, W. Wilczyński, K. Milewski, A. Kozłowska, E., A. Pieszko