UKS “Omega” na zawodach w Suwałkach

W dniach 24-25 marca 2017 r. na basenie Aquaparku w Suwałkach odbyła się I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13-letnich w pływaniu. UKS Omega na zawodach reprezentowana była skromnie przez trzech pływaków: Zuzannę Rogowicz, Oliwię Steć i Daniela Mrozowicza.

Pływanie

Była to  to najważniejsza impreza pływacka w tym roku dla zawodników z rocznika 2004 i 2005, mająca zasięg ogólnopolski. W zawodach startowało ponad 80 najlepszych zawodników z  klubów z województwa podlaskiego. Każdy zawodnik miał możliwość 4 startów indywidualnych w ciągu dwóch dni zawodów.

Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego osiągnęli sukces i zdobyli 5 medali.

W roczniku 2004 świetnie zaprezentowała się Zuzanna Rogowicz, choć startowała tylko w pierwszym dniu zawodów. Zawodniczka po bardzo dobrym występie zdobyła brązowy medal na dystansie 400m stylem dowolnym oraz zajęła szóste miejsce w wyścigu na 100m stylem motylkowym.

Świetnie zaprezentowali się 12-latkowie Omegi: Oliwia Steć i Daniel Mrozowicz. Pokazali oni wolę walki oraz udowodnili, że są jednymi z najlepszych „żabkarzy” w województwie. Każde z nich zdobyło po dwa medale na dystansach 100m i 200m w stylu klasycznym. Daniel sięgnął po dwa srebrne krążki zaś Oliwia po dwa brązowe. Oliwia w swoim występie na dystansie 200m stylem klasycznym ustanowiła nowy rekord klubu!

UKS “Omega”


Zobacz również

Skip to content