UKS “Batory” na zawodach w Suwałkach

24 i 25 marca 2017 r. odbyła się w Suwałkach I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 letnich. Udział w zawodach mogli wziąć tylko ci pływacy, którzy w listopadzie 2016 roku wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wszechstronności i Wytrzymałości Stylowej w Michałowie.

Zawody w Suwałkach

Klub UKS “Batory” reprezentowały dwie zawodniczki: Aleksandra Kaźmierczak oraz Weronika Bergiel. Zawody te jako jedne z nielicznych umożliwiają pływakom starty na długich dystansach, a długie dystanse to zdecydowanie żywioł naszych zawodniczek.

Dziewczyny w trakcie 2 dni zawodów wystartowały w tych samych 4 konkurencjach. Ola pokazała, że jest specjalistką od stylu dowolnego i zdobyła 2 brązowe medale: na 100 i na 400 metrów. Zdobyła też dwukrotnie 5 miejsce na 100m stylem motylkowym oraz bardzo trudnym technicznie 200m stylem zmiennym. Pokazała tym samym swoją dużą wszechstronność i wywalczyła bardzo wysokie 7 miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt. Weronika najlepszy wynik osiągnęła w konkurencji 100m stylem motylkowym zajmując 7 miejsce. Ponadto zajęła 11 miejsce na 200m stylem zmiennym, 13 na 400 metrów stylem dowolnym oraz 17 miejsce w sprinterskim dystansie 100m stylem dowolnym.

Miejsca oraz medale to coś, co widać, ale największym prezentem dla trenerów był ogromny postęp, jakiego dokonały dziewczyny w ciągu zaledwie 4 miesięcy treningów, które minęły od Sprawdzianu w Michałowie. Ola na dystansie 400m stylem dowolnym osiągnęła wynik 5:40.10. Poprawiła swój poprzedni czas aż o 27 sekund! Także Weronika z czasem 6:52.14 poprawiła swój czas aż o 14 sekund! Postęp był też widoczny na wszystkich pozostałych dystansach. Weronika poprawiła swój czas na 200m stylem zmiennym aż o 10 sekund!.

UKS “Batory”


Zobacz również

Skip to content