Wiarygodna Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce

W roku szkolnym 2016/2017 Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce przystąpiła do IV edycji ogólnopolskiego programu „Wiarygodna Szkoła”, przeprowadzanego pod hasłem „Właściwy kierunek edukacji”.

Certyfikat

Miło nam zakomunikować, że szkoła spełniła wszystkie warunki i otrzymała tytuł Laureata Programu Wiarygodna Szkoła, zajmując tym samym zaszczytne miejsce wśród prestiżowych, polskich placówek.

Certyfikat Wiarygodności jest najlepszą deklaracją stosowania przez Szkołę Podstawową nr 3 odpowiednich standardów w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa. Certyfikat świadczy, że szkoła jest godnym współpracy partnerem. To powód do dumy dla szkoły, ale i zobowiązanie do dalszej pracy, pozwalającej utrzymać dotychczasowe zaufanie i wysoki poziom działań.

Program ten powstał w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania rzetelnego i solidnego wizerunku tych placówek, które reprezentują właściwy poziom dydaktyczno-wychowawczy oraz zapewniają swoim uczniom odpowiednie bezpieczeństwo. Dzięki temu rodzicom łatwiej będzie wybrać szkołę godną zaufania i wyróżniają się na rynku edukacyjnym. Pozytywne przejście weryfikacji i regulaminowych procedur prowadzonych przez Kapitułę Programu nie było łatwe i opierało się na trzech kryteriach:

  • edukacji – wysoki poziom nauczania;
  • bazy dostępu – do Internetu, pracowni komputerowych, dziennika elektronicznego, biblioteki, infrastruktury sportowej, posiadanie świetlicy szkolnej, stołówki z własną kuchnią, uczestnictwo w dodatkowych programach, m.in. „Szklanka mleka”, „Owoce i warzywa w szkole”, Wolność oddechu;
  • bezpieczeństwa – m.in. ogrodzenie terenu szkoły, monitoring, posiadania instrukcji bezpieczeństwa pożarowego i planu ewakuacji.

Zofia Kowalczuk, ZSO


Zobacz również

Skip to content