Spotkanie informacyjne dot. instalacji OZE

10 marca 2017 r. w Sali „Lira” Sokólskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie instalacji ogniw fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. Mieszkańców gminy Sokółka na spotkanie zaprosiła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

W czsie spotkania

Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele firmy zajmującej się projektowaniem i wykonywaniem odnawialnych źródeł energii, którzy służyli swoją wiedzą i doświadczeniem. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się praktycznych rzeczy o instalacji kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych, jakie warunki należy spełnić aby w sposób racjonalny wykorzystać energie słońca poznali zalety instalacji OZE i korzyści jakie płyną z montażu takich instalacji w gospodarstwach domowych. Po krótkiej prezentacji mieszkańcy zadawali pytania na które projektanci zaproszonej firmy udzielili wyczerpujących odpowiedzi. 

Gmina Sokółka zamierza ubiegać o dofinansowanie tego przedsięwzięcia ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.

Wnioski można składać do 15 marca 2017 r. Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania. W ramach projektu z instalacji może skorzystać 120 gospodarstw domowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ogłoszenie dot. instalacji OZE

EZ

Skip to content