Omnibus z Gimnazjum nr 2

Julia Borowska wraz z dyrektorką szkoły i nauczycielem matematyki

Julia Borowska jest uczennicą klasy III b Gimnazjum nr 2 na Osiedlu Zielonym w Sokółce. Ze względu na swoją aktywność, zaangażowanie i liczne sukcesy, to jedna z bardziej rozpoznawalnych nastolatek nie tylko w swojej szkole, ale i lokalnym środowisku.

Mieszkańcy Sokółki znają Julkę jako radną Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz uzdolnioną wokalistkę, biorącą udział w różnorodnych akademiach i wydarzeniach kulturalno-patriotycznych na forum miasta.

W ostatnim czasie uczennica odniosła spektakularny sukces zdobywając, jako jedyna w powiecie, tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. To osiągnięcie jest wynikiem wytężonej pracy z nauczycielem matematyki ZSO, panem Jarosławem Raczkowskim. W tym roku było wyjątkowo dużo zadań o charakterze otwartym i mało czasu na ich rozwiązanie. Ale dzięki temu, że z panem Raczkowskim przerobiłam zbiór zadań o grubości ośmiu centymetrów, udało się znaleźć właściwe rozwiązania – żartuje Julka.

W poprzednich latach nastolatka zdobyła tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii i finalisty z Geografii, niedawno zaś II miejsce drużynowo w Powiatowym Konkursie „Kopernik i Wszechświat” . Przez długi czas Julka trenowała grę w szachy, w których też okazała się być jakże skuteczną. Na swoim szachowym koncie ma takie sukcesy jak I miejsce w Międzynarodowym Kresowym Turnieju Szachowym, III miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Szachach oraz udział w turnieju najlepszych szachistów Podlasia, który miał miejsce w gmachu Senatu RP.

Aż trudno sobie wyobrazić, że uczennica znajduje jeszcze czas na naukę w szkole muzycznej Rockalizacja, działające przy SOK-u, lekcje gry na gitarze, a wcześniej również na pianinie oraz działalność w Teatrze Amatorskim „Coś”.

Jest niezaprzeczalnym omnibusem, w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. W swojej szkole została wyróżniona statuetką Szkolnego Oskara – za wyniki w nauce i postawę społeczną. Na szczęcie sukcesy nie zawróciły Julce w głowie, dziewczyna ma dystans do siebie i nie uważa, że robi coś nadzwyczajnego. Plany na przyszłość to klasa biologiczno-chemiczna w liceum  (ze względu na tytuły laureata może  wybrać każde w województwie), a potem studia medyczne. Julce gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki, by spełniły się jej wszystkie plany – i te zawodowe, i osobiste. Jeszcze o niej nie raz usłyszymy.

ZSO, Zofia Kowalczuk

Skip to content