Podziękowanie za Maraton Pisania Listów

W środę 15 lutego 2017 r. Burmistrz Sokółki Ewę Kulikowską odwiedziła młodzież  z Zespołu Szkół w Sokółce. Uczniowie podziękowali Pani Burmistrz za udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International, jaki w grudniu 2016 roku zorganizowano w tej placówce oświatowej.

– Dziękujemy Pani Burmistrz za przyłączenie się do Maratonu. W sumie udało nam się napisać prawie 500 listów – powiedziała koordynatorka akcji, a zarazem nauczycielka z sokólskiego Zespołu Szkół Barbara Kołosowska.

– W przyszłości deklaruję wsparcie tego typu inicjatyw. Wiem, jak ważny jest udział w podobnych akcjach – podkreśliła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

List

Młodzież wręczyła Pani Burmistrz pismo następującej treści:

„Maraton Pisania Listów Amnesty International to największe w Polsce wydarzenie dotyczące praw człowieka. Co roku w ramach Maratonu powstają setki tysięcy listów, które w realny sposób przyczyniają się do poprawy sytuacji wielu osób na całym świecie.

Dziękujemy za włączenie się w organizację wydarzenia i tym samym wsparcie Stowarzyszenia Amnesty International w walce o poszanowanie praw człowieka.

Poświęcony czas i zaangażowanie przyczyniły się do sukcesu wydarzenia. Mamy nadzieję, że będziemy mieli i miały okazję współpracować przy kolejnych projektach związanych z działalnością na rzecz praw człowieka, w tym podczas kolejnego Maratonu Pisania Listów.”

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content