Na Wigilii Miejskiej

Tłumy sokółczan uczestniczyły w Wigilii Miejskiej, którą zorganizowano w niedzielę 18 grudnia na placu przed kinem „Sokół”. Do wspólnego świętowania zaprosili: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Stowarzyszenie QPomocy oraz Sokólski Ośrodek Kultury i Ośrodek Pomocy Społecznej w Sokółce. W przygotowaniu pomogli też wolontariusze z Zespołu Szkół w Sokółce.

Wigilia Miejska w Sokółce

Wigilia Miejska odbyła się w naszym mieście po raz drugi. Podobnie jak przed rokiem, również teraz nie brakowało chętnych do podzielenia się opłatkiem na świeżym powietrzu.

Przed kinem ustawiono stół, który szybko zapełnił się potrawami przygotowanymi przez sponsorów. Na białym obrusie nie zabrakło tradycyjnej kuti, makowców, pierożków, kapusty z grzybami, ryb pod różnymi postaciami. Były też pączki, które specjalnie na tę okazję przygotował Radny rady Miejskiej w Sokółce Tomasz Tolko wraz z rodziną.

W świąteczny nastrój wprowadzili zebranych uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych, którzy wykonali kilka bożonarodzeniowych piosenek. Oryginalne jasełka przedstawili członkowie Stowarzyszenia QPomocy. Wszystkich nagrodzono gromkimi brawami.

Następnie Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska złożyła uczestnikom Wigilii Miejskiej i ich rodzinom życzenia zdrowych, pogodnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i błogosławieństwa bożego na nowy 2017 rok. Do życzeń dołączył się również Proboszcz Parafii Prawosławnej pw. św. Aleksandra Newskiego Ks. Mitrat Włodzimierz Misiejuk.

– Pomódlmy się wszyscy słowami modlitwy, której nauczyła nas sam Chrystus – zachęcił Ks. Mitrat rozpoczynając modlitwę „Ojcze nasz…”.

Potem przyszedł czas dzielenia się opłatkiem, wspólnego ubierania choinki, śpiewania kolęd i świątecznego ucztowania przy stole.

Pani Burmistrz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce Daniel Supronik i Radni częstowali uczestników Wigilii Miejskiej łakociami. Dodatkowo Burmistrz Sokółki obdarowała też zebranych płytą „Kolędnicy”, wydaną przez Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” z Sokółki.

Organizatorzy Wigilii Miejskiej już teraz zapraszają na przyszłoroczne spotkanie przy świątecznym stole.

Sponsorami Wigilii Miejskiej byli: Jaskółka Sokółka, Bar Niemen Sokółka, Kalinowski Sokółka, Gospodarstwo Wilczewscy, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Sokółce oraz Kwiaciarnia Maciejka. Dziękujemy!

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content